XW4DX – Laos

Bývalí členovia úspešných DX expedícií FT4TA, FT4JA a 3B7A sa 16. novembra vydajú do Vientiane a do 27. novembra budú prevádzkovať až 5 staníc s volacím znakom XW4DX. Súčasťou môže byť aj účasť v CW súťaži CQ WW Contest.

Tím tvorí F4BKV Vincent, F4HAU Diego, F2DX Patrick, F5PTM Pascal a F8AVK Julien. Prevádzka z tejto 98. najžiadanejšej krajiny DXCC nebude mať za cieľ urobiť čo najväčší počet spojení, ale poskytnúť možnosť spojenia vo vzácnych oblastiach sveta (na východnom pobreží Severnej Ameriky je Laos 41. najžiadanejšou DXCC). Súčasne sa zamerajú na náročnejšie spodné pásma 160m a 40m.

V Laose nie povolená prevádzka na 80m a 30m. Taktiež na 60m a 6m. Takže XW4DX očakávajte na 160m – 40m – 20m – 17m – 15m – 12m – 10m. Aktuálne informácie hľadajte na https://xw4dx.f4bkv.net/index.html

QSL XW4DX

XW4DX
XW4DX

QSL manažér je F4BKV Vincent. Využívať bude Clublog OQRS pre direkt aj bureau QSL lístky. Zaslať papierový QSL lístok môžete zaslať na jeho adresu direktne. Via bureau papierové QSL lístky nezasielajte, ale využite Clublog OQRS. Úplný denník bude tiež nahraný na LOTW

Laos

Laos, oficiálne Laoská ľudovodemokratická republika, je malebná krajina v srdci juhovýchodnej Ázie. Svojou bohatou kultúrou a scenériou je Laos skutočným pokladom pre cestovateľov. Má nádherné budhistické chrámy, ako je Wat Pho, ktorý je domovom majestátnej sochy Phra Keo, a jazerá, ktoré odrážajú modré oblohy a zelene hory. Rieka Mekong prechádza cez Laos, ponúkajúc možnosti lodných výletov. Hlavné mesto Vientiane je pokojné a pôvabné, s historickými pamiatkami a skvelou kuchyňou. Pre milovníkov prírody je tu bohatá divoká zver a nádherná príroda, vrátane jaskýň a vodopádov. Laos je miesto pre tých, ktorí túžia po autentickom ázijskom dobrodružstve.

5 1 hlas
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x