Mémorial OM3AU & Courses de micro-ondes à l'OM3RKP

Bien qu'il soit généralement difficile de trouver un nombre suffisant de personnes, Cette fois, nous l'avons apporté au personnel de King, 1948 metrov vysoký kopec v KN08BV zamierili ôsmi: Jano OM0AAJ, Guillaume OM0AAO, Ivan OM0AKI a päť priateľov z CB: Michal, Filip, Gabo, Štefan a Robo.

Hore nás privítal silný nárazový vietor. Kým na neďalekom Chopku fúklo maximálne 4 m/s, tu to vyzeralo oveľa horšie. Aj keď sme sa ponáhľali, do súmraku sme nestihli mimo vertikálu na CB postaviť žiadnu anténu. Rozostavané boli však závesná 17el.DK7ZB na 2m a hlavný stožiar s 9el.DK7ZB na 2m, 4xDL7KM na 70cm a 85cm parabolou na 23cm.

 

V ťažkých chvíľach na streche sme mali chuť všetko nechať tak. Veď čo by sa stalo? So zaťatými zubami sa to však dalo vydržať a aj keď sme si trochu na seba pokričali, stačilo sa vyspať a všetko bolo zabudnuté.

Ráno vietor nezoslabol, dá sa povedať, že ešte zosilnel. Ešteže bolo jasno a ako-tak teplo. Chalani na CB postavili 4el.yagi (zapožičanú) a na záver si ju veľmi pochvaľovali. Rozhodnutie TÚ SR o povolení takýchto antén bude určite dobrým krokom, CB-čkári, ktorí radi lovia ďaleké antény tak budú musieť preukázať šikovnosť aj pri skompletizovaní a prevádzke takýchto antén.

Keďže sme chceli ušetriť na zvodoch, shack sme zriadili v búde na streche. Všetok materiál sme dopravili cez úzky poklop, ku ktorému vedie niekoľkometrový rebrík. Nosiť stoličky a liepať sa po rebríkoch je dosť veľká sranda, SALUT.

Mr.Murphy nás navštívil dvakrát, v silnom poli TV a rozhlasových vysielačov sa PA spínal sám. VOX nie je najlepšie riešenie. Keď už sme pri tom silnom poli, ak niekedy budete na Kráľovej holi s kompasom, skúste si overiť, ako sa chová jeho strelka. Neskôr sa totiž ukázalo, že juh (tam bola zavesená 17el.DK7ZB) nebol juhomskôr juhovýchodom až východom.

Samotné preteky začali trochu rozpačito, pretože dvojmeter bol dosť prázdny. Staníc z východného Slovenska bolo oveľa viac ako zvyčajne. Lepšie sa javilo 70cm, kde Ivan OM0AKI hrdinsky vyrábal čo sa dalo. Nous avons découvert, že sa pri určitom natočení antén vzájomne rušíme, čo sme však kompenzovali súčasným dávaním výzvy, alebo sme to otočili inam.

Na 2m sme urobili 80QSO s priemerom 229,1 km/QSO, ODX: OK2C (663 km). Préfixe: 25xOM, 19xHG, 12xOK, 10xS5, 6xSP, 3xYO, 2x9A, 1xDL, 1xUR, 1xYU. Points: 18 324. Na 70cm to bolo 32 QSO s priemerom 233 km/QSO (plus que 144 MHz!), ODX: S50C (495 km). préfixe: 11xHG, 7xYO, 6xOK, 5xOM, 3xS5. Points: 7 456.

Malheureusement, Kráľová hoľa je pomerne ďaleko od hustejšie obsadených miest na 23cm. Meje obľúbené pásmo opäť nesklamalo a predviedlo, že aj s 1W sa dá urobiť dobrý výsledok! Urobili sme 13 QSO s priemerom 149,1 km/QSO. ODX: HG1W (324 km), burácal za 9+20 a z druhej strany to bolo (vraj) de la même manière. Počuli sme ešte S57C, ale to chce lepší anténny sytém a troška výkonu. Préfixe: 8xHG, 3xOK, 2xSP. Points: 1 938.

Opäť to raz bola zábava. Štefan navaril „ostrý“ guláš. Taký guláš zrejme ešte nikto na Kráľovej holi nenavaril, SALUT. Párkrát boli pozrieť na nás aj chalani z CB. Pre niektorých to bol prvý kontakt s amatérskymi pásmami. Možno raz budú tiež v OM3RKP, SALUT. Ďakujeme všetkým za spojenia a tešíme sa na Vás opäť!

0 0 voix
Évaluation des articles
Mettre en place
Définir des alertes
invité
0 commentaires
Commentaires insérés
Voir tous les commentaires
0
Nous serons heureux de vos commentaires, S'il te plaît, commenter!X