Re:HAM skúšky (priebeh)

Domov Diskusné Fóra CQ HAM fórum Iné Rádioamatérske skúšky Re:HAM skúšky (priebeh)

#13882 Odpoveď

Anonymný

Na stránkach http://www.hamradio.sk v sekcii „Pre začínajúcich“ naozaj nájdeš všetko čo potrebuješ (tie linky, čo poslal vyššie aj RADAR), ale z toho už treba vedieť naozaj všetko, lebo tam je už urobený výcuc z rôznych zdrojov, takže to viacej neredukuj (!)
Treba vedieť všetko aj nejaké základy z elektrotechniky (Čo je anténa ? Čo je indukčnosť ? atď.), hoci študuješ napr. medicínu, či ekonómiu. Treba vedieť aj predpisy a treba vedieť aj prevádzku.
Ak skúšajúceho posledne naozaj niečo nasralo (robil som „E“, teraz posledne 5.10.2012), tak to bolo, keď adepti na „N“ nevedeli ani len slovenskou hláskovacou tabuľkou vyhláskovať kúsok textu z novín (!)
Samozrejmosť sú Q-kódy, skratky a prefixy, tomu sa tam nevyhneš. Prefixy netreba nejaké divočiny v Tichom oceáne, stačia okolité štáty a veľké štáty (USA, Rusko, Japonsko atď.)
Tí skúšajúci sú normálni ľudia spomedzi nás rádioamatérov, takže je to skôr priateľský dialóg než nejaká snaha ťa potopiť, či ponížiť, ale zasa niečo vedieť musíš a aj ty budeš mať potom z tej skúšky dobrý pocit (hi)

Tak veľa zdaru !

Dušan
(OM7TW)

Na tie základy elektrotechniky je dobrý tento materiál:
http://www.ok1kjv.wiracom.cz/zdroje/pozadavky_ke_zkouskam_radiovych_operatoru.pdf