om3jh

Reakcie

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
 • Autor
  Príspevky
 • odpoveď na: QRM, pravdepodobne z Powerline adaptérov v dome? #21262
  blankom3jh
  Účastník (Participant)

  Nuž patrilo by sa každý príspevok ukončiť s nejakým poučným záverom. Takže pokúsim sa o to (úsmev).

  Keďže vypínanie ističov neviedlo k želanému úspechu, skúsil som to pohovorom podľa môjho zamerania, s kandidátom na pôvod problému, ktorý som zakončil vetou že my tu nie sme dostatočne odborne ani právne spôsobilí na zistenie zdroja rušenia, tak sa obrátim na TÚ, odbor odrušovacej služby ktorá má na to znalosti a patričné vybavenie a aj právomoci (on totiž trvale odmieta vstup do bytu komukoľvek) aby zistil pôvod rušenia. A čuduj sa svete po dvoch týždňoch rušenie zmizlo. Treba povedať čo tomu predchádzalo, že akože vypína to a tamto čo mi vždy oznamoval po telefóne a tým chcel navodiť dojem že on nie je pôvodca. Preto tento cirkus som odmietol ako zbytočné divadielko, nakoľko tento pán je znalý v IT  s príslušným vzdelaním a so slušným IQ, takže nemalo zmysel pokračovať. Ani vypnutie ističa nemalo zmysel, nakoľko každý kto sa pohybuje v tomto obore vie na čo slúži UPS-ka. Vzhľadom na veľký počet GSM antén na balkóne jeho bytu s výhľadom na mesto sa môžem len domnievať že začal poskytovať mne neznáme služby v oblasti VDSL internetu a aby dosiahol maximum rýchlosti prenosu dát, vzhľadom na to že sme na periférii dosahu od poskytovateľa pevného internetu, asi zaradil do výstupu „mocný“ modem alebo nejaký zosilňovač a tým spôsobom naše chabé socialistické zvonkové rozvody v dome sa začali chovať ako anténa na čo som doplatil ja. K tomuto záveru ma doviedlo meranie intezity, ktoré bolo maximálne pri jeho byte a minimálne pri výstupe „randžíru“ z domu. Ale ruku do ohňa by som za takéto tvrdenie nedal, takže prosím berte to len ako jednu z tisíc možností. Hlavne že je kľud a dúfam že to tak vydrží. Snáď len rada na záver. Ak niekto si ide realizovať alebo revitalizovať telekomunikačné rozvody v dome, odporúčam ich realizovať v tienenom prevedení s definovanou impedanciou, vrátane el. vrátnikov, zvončekov, aj keď to vyjde drahšie. Stojí to za to.

  odpoveď na: QRM, pravdepodobne z Powerline adaptérov v dome? #20126
  blankom3jh
  Účastník (Participant)

  No postupne som vypol ističe vrátane môjho, ale rušenie neprestalo. Ak som išiel mimo domu, tak rušenie sa mi nezobrazilo na displeji. Po vstupe do domu zasa sa objavilo s maximom keď som provizórnu mini MLA anténu priblížil k silovým el. alebo telefónnym rozvodom na schodišti domu. Takže by som skôr privítal ak niekto ovláda posledné technológie na prenos dát-internetu po nechránených drôtových rozvodoch a môže mi odobriť vizualizáciu tohto prenosu na displeji nejakého sdr rádia.

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  odpoveď na: LOTW #13789
  blankom3jh
  Účastník (Participant)

  Tak ma napadá, či v tvojom prípade Jožko nezohral ddôležitú úlohu fakt, že si evidovaný na qrz.com a teda na ARLL upustili od verifikácie identity. V každom prípade zaujímavý moment, hlavne pre ďaľších nových záujemcov o LotW.

  odpoveď na: LOTW #13788
  blankom3jh
  Účastník (Participant)

  Gratulujem k expresnému vzbaveniu certifukátu. Som prekvapený ako rýchlo to vybavili. Vyzerá to že upustili od potvrdenia identity zaslaním kópií 2 osobných dokladov, alespoň v tvojom prípade. Pretože obdržaním hesla a súboru TQ6 máš zabezpečený kompletný prístup do svojho logu LotW a teda môžeš s ním plnohodnotne pracovať a teda žiadne ďaľšie kroky z tvojej strany ohľadne certifikácie nie sú nutné. Boh vie ako to vlastne je. Teraz je len na tebe a tvojej slušnosti či pošleš tie kópie alebo nie 🙂

  odpoveď na: LOTW #13783
  blankom3jh
  Účastník (Participant)

  Vytváranie prístupu do LotW funguje určite dobre. Naposledy som pomáhal kolegovi s registráciou a čuduj sa svete, ani nie za týždeň už mal doma mejlom prístupové heslo a certifikačný súbor TQ6. Aby to fungovalo aj tebe, musíš dodržať pár drobností. V podstate je to popísané v návode, ktorý vypracoval pred časom om3jw, Števo. Môžem preposlať. Totiž oficiálny návod na ich stránke je trošku zjednodušený (skôr reklama ako je dokonalý) a neráta s hamom, ktorý až tak nevládne ich jazykom (úsmev). V tvojom prípade bude naviac časový problém, ktorý možno spôsobí že tebou zaslané 2 identifikačné dokumenty niekde na ARLL zapadli prachom. Ak chceš si to zopakovať, odporúčam znova zaslať mejlom súbor TQ5 vytvorený v softe TrustedQSL, ktorý si stiahneš z ich stránky (musí byť posl. verzia 113). V tom mejli musiš napísať že čo posielaš (request…) a k tomu svoje kontaktné údaje. Súčasne im pošli poštou (priority mail oproti potvrdeni na pošte) na adresu uvedenú na ich stránke, kópie napr. koncesie + pas alebo vodičák a zase je dobré napísať vetu že o čo ide a kdo si. Potom to určite zafunguje rýchlo a čoskoro si najdeš v poštovom boxe potvrdenie s prístupovým heslom a certifikačným súborom TQ6 v prílohe mejlu. Celé toto je zadara okrem poštovného. Diplomy fungujú tiež v pohode, len si musíš vyriešiť platbu za kredity cez platobnú kartu napr.
  Prajem príjemnú zábavi, stojí to za to. 😀

  odpoveď na: Radioamaterske stretnutie Borovce 2012 #13652
  blankom3jh
  Účastník (Participant)

  Stretnutie ako obvykle sa dá hodnotiť ako príjemné, len taká drobnosť okrem presolenej držkovej (úsmev):
  Chvíľu som sa cítil veľmi trápne a až zahanbene a to keď prebiehal príhovor hostí za predsedníckym stolom a prítomní v sále sa veselo prekrikovali ďalej v „družnom“ rozhovore ako keby neregistrovali fakt, že ten príhovor patrí im. Nuž čo už, my starší akosi strácame cit pre danú sitáciu, zrejme to už lepšie nebude, len otázka potom znie, čo si pomysleli rečníci-neamatéri o nás. Skúsme sa nad tým zamyslieť.

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )