Kráľová hoľa mystérium

„Pripadám si ako vo sne“: boli moje slová po príchode na vrchol Kráľovej hole v piatok podvečer. Že to bude sen s otvorenými očami – tak to nás ešte čakalo. Na Kráľovú hoľu nás priviedli dva ciele – 2.subregionál a CB preteky Žena operátorka, ktorých sa zúčastňovali Janka a Baška Šuňava, 11-ročné operátorky. Na to, že dospeláci boli len dvaja, boli plány smelé. Pripravený bol nasledovný setup:

  • 2m: TR-751E s VF kompresorom, CQ-ičom, PA 100W a 2x7el. DK7ZB fixne a 1x9el.DK7ZB otočne
  • 70cm: FT-857D s PA 100W, 4xDL7KM
  • 23cm: FT-857D a HM XVRT, 55el.F9FT
  • plus dva NB, dva rotátory, štyri zdroje, kopa káblov,…

 

Pripravené pracoviská na 2m, 70cm aj 23cm Zmontované antény na 23cm a 2m

Skrátka, už celkom pekná výbava. Kým sme vyšli hore, celkom slušne sa rozfúkalo. S ťažkosťami sme postavili preto jedinú anténu a to na CB fibergrafitovú anténu President Black Pirate 5R. Špička do nepriaznivých poveternostných podmienok. A po otestovaní zaľahli s tým, že máme celý deň na postavenie AMA antén.

Lenže ráno to bolo ešte horšie. Teplota poklesla, vietor zosilnel. Kým dievčence bojovali na CB, skompletizovali sme stožiare a antény s tým, že hneď ako to bude možné, ich dáme vonku. Zatiaľ vietor kmásal „piráta“ a pripravil ho o dva radiály. S napätím sme hľadeli na hodiny…

Poobede dokvitla skupina turistov. Vyzerali ako zjavenie v hmle. Idú k vrcholovému kameňu opodiaľ. Fúkne, jeden z nich padá na zem. A bez pomoci sa nevládze postaviť. Za pomoci priateľov sa mu to darí, s obtiažami prichádzajú ku kameňu a idú sa schovať.

Smutní (nielen z hokejového výsledku, ale aj nášho) ideme spať. Budíček je o piatej, ak bude kľud, ihneď postavíme antény a ide sa na to. Krutý omyl. Ráno je snáď ešte horšie ako večer. Na štvorčati vonku sa ťahá solídna námraza. Neveriacky pozeráme predpoveď na internete a Živú panorámu na STV. Snívam. Toto nám nikto neuverí…

 

Námraza na 70cm anténe CB anténa v sobotu ráno (ešte komplet)

Preteky sme skočili ako sme začali (s tým rozdielom, že „exol“ jeden 20A zdroj) a nulou na všetkých bandoch. Večer vypadol signál z CB antény, RG-58 nevydržal záťaž námrazy a šklbanie vetrom. Najhoršie chvíle boli pri demontáži „piráta“. Dýchať sa nedalo, človek si líhal na zem aby ho nesfúklo. V stodvadsaťkilometrovom vetre sme na Lomničáku už dávali antény dole, s hocikým som však ochotný sa staviť, že to bolo viac.

Odporúčam pozrieť si video, ako sa vietor pohrával s CB anténou. Polmegový súbor vo formáte AVI si môžete stiahnuť .: TU :.

Čo už, najbližšie skúsime VKV prevádzkový aktív….. Držte palce!

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x