„OLD NEW YEAR“ Contest 2021

„OLD NEW YEAR“ Contest vychádza z ruskej tradície sláviť každý rok dva dni „Nového roka“ – jeden podľa Gregoriánskeho kalendára a druhý podľa Juliánskeho kalendára. Táto tradícia začala v roku 1918, keď sa Rusko prešlo z juliánskeho kalendára na gregoriánsky (dnes používaný vo väčšine krajín sveta).

Dátum:

druhú januárovú sobotu od 5 do 9 UTC, v roku 2021 teda 9.januára

Anténa na 40 a 20m
Anténa na 40 a 20m

Pásma:

10 až 80 metrov, bez WARC

Módy:

CW a SSB

Účastníci:

rádioamatéri z celého sveta

Kategórie:

Single operator – CW HIGH, Single operator – CW LOW, Single operator – SSB HIGH, Single operator – SSB LOW, Single operator –MIXED HIGH, Single operator –MIXED LOW, Single operator – na pásmach viac ako 50 rokov HIGH, Single operator – na pásmach viac ako 50 rokov LOW, Single operator – súčet veku operátora a činnosti na pásmach viac ako 100 rokov HIGH, Single operator – súčet veku operátora a činnosti na pásmach viac ako 100 rokov LOW, Multi operator HIGH, Multi operator LOW, SWL. LOW POWER je 100 W alebo menej. Účasť je iba ako všepásmová.

Prevádzkovatelia SSB počas tejto súťaže väčšinou používajú ruštinu, ale časť CW je skutočne medzinárodná.

Zdvíhanie vertikálnej antény
Zdvíhanie vertikálnej antény

Platné spojenie:

započítavajú sa všetky spojenia vrátane vlastnej zeme. QSO s rovnakou stanicou sú povolené v rôznych pásmach a pre kategórie MIXED tiež v rovnakom pásme, ale v odlišnom móde.

Vymieňaný kód:

RS (T) a dve alebo tri číslice znázorňujúce súčet veku operátora a počtu rokov na pásmach. Multi-op stanice vysielajú „priemerný vek tímu“ (súčet vekov operátorov vydelený počtom operátorov) plus počet rokov, počas ktorých stanica existuje.

Body:

každé spojenie s vymeneným kódom získa body. V tejto súťaži sa nepoužíva žiadny násobič. Konečné skóre je súčet bodov za všetky pásma.

Denníky:

Zasielajú sa cez webové rozhranie http://ua9qcq.com/en/submit_log.php?lang=en alebo emailom na contest@radio.ru vo formáte Cabrillo do 24.januára 2021

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x