QSL lístky pre nečlenov SZR?

Je potrebné pre dostávanie QSL lístkov byť členom SZR? Nie, zabezpečiť príjem QSL lístkov je povinnosťou daného bureau. Táto nutnosť zároveň garantuje, že v danej krajine môže byť len jedno QSL bureau. Oprávneným používateľom príchodzej QSL služby je teda nečlen SZR, ktorý zaplatí poplatok za využívanie príchodzej QSL služby vo výške 16,00 € na rok. Tento poplatok zahŕňa náklady SZR prepočítané na jedného používateľa QSL služby. Môžu posielať QSL lístky len pre OM stanice a budú dostávať QSL lístky, ktoré prídu na ich značku. Rozposlanie ostatných QSL lístkov je potrebné zabezpečiť inak, napríklad cez GlobaQSL. Celý organizačný poriadok QSL služby nájdete na http://hamradio.sk/qslsluzba_f/org_poriadok.htm

PJ4DX QSL lístok
PJ4DX QSL lístok

Taktiež OM7AS ponúka tlač QSL lístkov aj s údajmi dodanými v ADIF formáte.  Stačí dodať ADIF súbor z loggovacieho programu a vytlačí sa iba presný počet lístkov z tohto súboru. Lístky už netreba vypisovať, lepiť nálepky, budú obsahovať všetky údaje o spojeniach. Na jednom lístku môže byť viac spojení s jednou stanicou. Tie je možné potom rozoslať direkt.

Služieb na spracovanie QSL lístkov je samozrejme viac. Svoje služby ponúkajú aj QSL manažéri a mnohé QSL lístky je možné vyžiadať cez OQRS. Záleží len Vás, ktorej službe dáte prednosť.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x