OM Callbook

OM Callbook Dušan OM2ADP vytvoril OM callbook. Píše: „…sme jedna z mála krajín, ktorá nemá oficiálny národný callbook. Je to pravdepodobne tým, že platí zákon na ochranu osobných údajov a málokomu sa chce formalitami, spojenými s registráciou a evidenciou zapodievať.

Napadlo ma teda skúsiť niečo zorganizovať (hoci ma niektorí odhovárali, iní si zasa myslia, že to je dobrá myšlienka, a hoci tu už vraj také pokusy boli a stroskotali, možno v tomto prípade motyka vystrelí a slovenskí rádioamatéri sa budú registrovať). Nerobím si žiadne ilúzie, callbook som spravil iba tak, pre radosť a vôbec ma nebude trápiť, ak myšlienka nebude mať úspech.

Pre istotu som poslal registráciu na Úrad na ochranu osobných údajov SR. Samotná evidencia spĺňa všetky požiadavky zákona a tak je to ozaj iba na tých našich hamoch. Priznám sa, že som ideu „okukal“ z českého callbooku a iba so závisťou pozeral na prístup českých hamov k takejto užitočnej veci.“

Aby táto dobrá myšlienka nevyšla nazmar, je potrebné vyplniť evidenčný list pre národný CallBook, ktorého je súhlas na zverejnenie údajov. Čím viac rádioamatérov tak spraví, tým bude callbook hodnotnejší.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x