OM3WZ/OM3WCF, SK


Do rádioamatérskeho neba odišla ďalšia výrazná osobnosť. Janko Slivka OM3WZ/OM3WCF určité obdobie bol predsedom rádioklubu OM3VSZ do roku 2003.
V živote som nestretol rádioamatéra viac spätého s prírodou a športom. Dokázal skĺbiť hobby ,ktoré si väčšina ľudí spája s mega hodinami strávenými sedením za rádiom s pohybom. Odišiel chlap, ktorého slovo bolo viac ako 100 stránková zmluva. Čo sľúbil to splnil.

OM3WZ, SK
OM3WZ, SK

Ozajstnou drogou sa preňho stala práca na VKV. Práve toto pásmo bytostne zvýhodňuje účasť z veľkej efektívnej výšky. Tu sa ako kľúčová ukázala Janova znalosť okolia Košíc. Najväčšou láskou mu bola Kojšovská hoľa. Radosťou preňho nebol súčet bodov ,ale cesta k nim. Keď mohol stráviť weekend v horách  navyše z rádiom tak bol v siedmom nebi. Stavba antén, kotvenie stožiarov. oživovanie celého setupu bola chvíľa, keď rok narodenia bolo iba číslo. Dokázal stmeliť kolektív okolo seba.
V tomto bol Jano kľúčovou postavou. Bicykel bola jeho z najväčších vášní, športovec telom aj dušou. Skúste však v 55 rokoch odbehnúť polmaratón za 01:45 .
To bol Jano.

Nikdy sa ničím nechválil, bol tu vždy keď bolo treba pomôcť. Bez zbytočných reči. Jano bol vášnivý telegrafista ,ktorý sa ale učil používať najmodernejší HW a SW doslova za behu.
Vždy niečo nové chystal a na obzore bol vždy ďalší cieľ. Tak ako pri maratóne kúsok po kúsku sa posúval stále vpred. Janči budeš nám chýbať

R.I.P. členovia klubu OM3VSZ/OM0M

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x