Paškvil zvaný Tatry 2005

Každým rokom je na tatranskom stretnutí menej a menej návštevníkov. Je dôvodom cena? Nemyslím.
Časť návštevníkov prichádza na jeden deň – piatok. Je to príležitosť predať alebo nakúpiť nejaké drobnosti a aspoň pozdraviť priateľov. O sobotu títo návštevníci nejavia záujem a ešte v noci sa vracajú domov.

Fakt však je, že telocvičňa, kde sa koná burza zíva prázdnotou. Obsadených je len pár stolov. Viacero predajcov do Tatier nepríde. Prečo? Zdalo by sa, že je to pre nich príležitosť prezentovať svoju firmu a zároveň niečo predať. Majú to ale asi dobre spočítané, takže do Tatier nepríde a tých pár, čo si tam predsa cestu nájde, len podčiarkuje úbohosť tohto podujatia.

Šablóna sobotňajšieho programu mohla byť zaujímavá pred dvadsiatimi rokmi. Slávnostné otvorenie a odovzdávanie cien je milé, ale čo s manželkami a ratolesťami? Nebyť snehu a pekného počasia slušná otrava. Prednášky zachraňujú väčšinou zahraniční účastníci.

Že od 17.novembra, keď sa štrngalo kľúčikmi na námestí sme nepokročili ani o piaď sa plne prejavilo na VKV fóre. Len v stredu 16. sa na VHF.sk objavil návrh na zmenu všeobecných podmienok VKV pretekov s tým, aby sa pripomienky písali do fóra. Nasledujúci deň, 17.novembra (aké príhodné!) však pracovná skupina odhlasovala zmeny, ktoré nadobudnú platnosť 1.1.2006. Jednoznačne tak demonštrovali svoj arogantný postoj ku zvyšku VKV obce.

Prezentácia DX expedícií a HAMfest zrejme návštevníkov nenadchýna, keďže hotel vo večerných hodinách zíva prázdnotou. Kedysi vysielala zo stretnutia stanica, ale to je len minulosť. Kto si ešte spomenie kedy boli posledné skúšky v Tatrách?

Pokiaľ chcete pozvať priateľa na pohárik, pripravte sa, že budete musieť načrieť hlbšie do peňaženky. Napríklad za poldecák slivovice dáte 65,-Sk.

Keď si to spočítate, urobíte lepšie ak do Tatier neprídete. Veď načo aj? Návrhy na zlepšenie, v prípade, že ešte tatranské stretnutie v budúcnosti bude:

  • pozvať predajcov elektroniky a súčiastok, či už menšie alebo väčšie firmy
  • dať priestor na prezentáciu rádioklubom a združeniam, napr.CW, QRP,…
  • prevádzkovať rádiostanicu, najlepšie aj s demonštrovaním jednotlivých druhov prevádzky ako je FM, SSB, CW, packet, RTTY, SSTV, SAT a EME(?)
  • zriadiť samostatnú webstránku ku stretnutiu a v dostatočnom predstihu prinášať informácie o pripravovanom programe
  • počas stretnutia zriadiť webkameru, ktorá priblíži atmosféru stretnutia tým, ktorí sa ho nemohli zúčastniť a na tomto počítači umožniť prístup k Internetu na odoslanie správ návštevníkom
  • prizvať zaujímavých ľudí, ktorí by vyplnili čas pre manželky a deti
  • pokúsiť sa prostredníctvom médií osloviť záujemcov o skúšky a v prípade dostatočného záujmu a ochote skúšobnej komisie zorganizovať rádioamatérske skúšky
  • zvýšiť počet prednášok, aby si návštevník mal z čoho vyberať
0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x
()
x