Plač nad jedným rádiom

Všetko to, čo je ďalej napísané, je vymyslené. Podobnosť s osobami a firmami je čisto náhodná a ich spájanie s reálne existujúcimi inštitúciami je číra a zavrhnutia hodná zlomyseľnosť…Pred rokmi som si obstaral nové rádio, ktoré sa vyznačovalo lipovozeleno svietiacim displejom, pekne hralo a pokiaľ som chodil do terénu, tak sa mi sem tam podarilo aj nejaké etapové víťazstvo. Časom sa však začal prejavovať pokles výkonu, ale s počúvaním som bol spokojný. Vtedy som sa s kamarátom, ktorý je profesionálny servisman, a tiež rádioamatér a opravil mi iné rádiá, ktoré boli pre iných neopraviteľné, dohodol, že sa na to pozrie. Pozrel sa, ale hneď aj priznal, že na to aby mohol merať dosky, ktoré sú umiestnené v strede rádia počas vysielania, nemá primerané servisné pomôcky. Po dohovore sám z vlastnej iniciatívy zariadil prevoz rádia do firemného servisu, ktorý po prieťahoch a urgenciách opravu vykonal.

Po oprave sa výkon zvýšil, ale v príjme sa začali objavovať nestabilnosti. S meter hocikedy vyskočil „za roh“, prípadne príjem vypadol. Našťastie firemných servisov je viac, a tak po ďalšom dohováraní rádio putovalo znova na opravu. Servis som otvorene informoval o všetkých predchádzajúcich udalostiach, požiadal som o podrobnú prehliadku a vyjadrenie či je možné opravu vykonať. Tiež som ich požiadal, aby rádio vybavili dvoma telegrafnými filtrami. Toto sa stalo 29.3.2010. Odvtedy všetko prebiehalo „normálne“ – systémom “už to bude“. Neskôr keď som sa informoval, ako prebieha oprava, som sa dozvedel, že musia objednať nové ploché prepájacie káble. „Na tých starých sa odlupujú kontakty, ale buďte trpezlivý, už to bude veľmi skoro“. Toto „už to bude“ vydržalo až do „Tatier“, kde mi zástupca firmy sľuboval, že rádio do konca roka určite bude hotové a ako „bolestné“ za prieťahy to zohľadnia pri stanovení ceny za opravu. Firma sa ani v januári 2011 neozvala, preto som sa obrátil na ich európsku vrchnosť. Odvtedy sa situácia radikálne zdynamizovala. Z komunikácie firmy a vrchnosti som sa dozvedel, že rádio bolo v rukách neautorizovanej osoby, vytopené, zoxidované, zdevastované a teda neopraviteľné. O stave rádia bol vypracovaný servisný protokol (1.4.2010) a osemstranový Technical repair Report ilustrovaný obrázkami skazy po potope (15. 2. 2011). V protokole z apríla 2010 nie je o vytopení rádia ani slovo. Stav pri prevzatí je označený použité. Zaujímavé je aj to, že všetky konektory na zadnej stane nesú stopy po potope okrem jediného, ktorý vyzerá ako by ho vyrobili iba včera. Patrí totiž k zariadeniu „OPTIONS“.

Po tomto všetkom mi firma oznámila, že rádio mi vrátia, filtre vymontujú a oni za svoju opravu nič účtovať nebudú, ale vznikli im náklady a tieto teda účtovať budú. Piateho apríla 2011. dorazila krabica s rádiom na dobierku 140E.

Doma mám rádio, ktoré sa používať nedá a neviem či sa nájde niekto čo by sa ešte pokúsil dať ho do poriadku. Možno, že niekomu ponúknem aspoň to „OPTIONS“.

Partizánske, 3.5.2011
OM5UM

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x
()
x