QSL listky od OM stanic

V sučasnej dobe máme veľa nových, novších a najnovších slovenskych diplomov, doplňovacich známok a plakiet s nimi súvisiacich. My čo nemáme dostatok $$$$ na zahraničné diplomy sa môžme aspoň takto radioamatérsky realizovať.

QSL listky od OM staníc, ktoré sú k získaniu vačšiny slovenských diplomov potrebné chodia čím ďalej tým sporadickejšie.Niekedy listky aj prídu ale nie je na nich údaj potrebný k získaniu diplomu – okres,lokátor,…a pod.Priznám sa,že neviem, ako túto situáciu riešit. Stáva sa,že so stanicou napr. OM1XYZ mám aj 100 spojeni,došlých listkov aj 20 ale potrebné údaje na nich nie su. Ak ich vrátim, nahnevá sa na mňa nielen dotyčná stanica ale aj QSL sluzba.Takže až začnete posielat listky pre OM stanice nezabudnite, prosím na nich uviest prípadne podpisať všetky potrebné údaje pre nové slovenské diplomy.Stanice chodiace po slovenských hradoch a zámkoch zistite si,prosím aj okresy a lokátory a uveďte ich na QSL listku.

Kto máte CD- čko s mapou Slovenska či Strednej Európy s programom na zisťovanie zemepisných súradníc alebo poznáte Website odkiaľ by sa takýto program dal stiahnuť ozvite sa prosím.

73! de Tono/OM7AG,

QTH: Zvolen,okr.Zvolen, BB-33, WWLOC: JN98NO,Packet: om7ag @ om0pbb,

Pošli mi e-mail!Moja Webová stránka

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x