Rádioamatérske stretnutie Tatry 2023

Slovenský zväz rádioamatérov usporadúva 47. ročník stretnutia rádioamatérov TATRY, ktoré sa bude konať od 17. do 19. novembra 2023 v hoteli Satel v Poprade. Nachádza sa v turistickom centre mesta na Mnoheľovej ulici, v blízkosti železničnej a autobusovej stanice, a je ľahko dostupný všetkými druhmi dopravy. Parkovanie je možné v blízkom okolí hotela.

Stretnutie bude obsahovať overený program vrátane výstavy predajcov, rádioamatérskej burzy, prednášok a prezentácií. Sobotňajší večerný hamfest sa neuskutoční, avšak bude dostatok priestoru pre osobné stretnutia a diskusie účastníkov.

 

Súčasťou stretnutia bude aj predajná časť, kde firmy a burzovníci ponúknu rádioamatérsky sortiment. SZR bude mať samostatný stánok s QSL službou, možnosťou zaplatiť členské na budúci rok a predplatné Rádiožurnálu.

Ubytovanie a stravovanie si účastníci objednávajú priamo cez hotel, a preto SZR nebude zabezpečovať prihlášky na stretnutie, ubytovanie ani stravovanie.

Program stretnutia zahŕňa otvorenie rádioamatérskej burzy a stánkov predajcov v piatok od 14:00 do 21:00 a v sobotu od 9:00 do 14:00. Sobotňajší odborný program pozostáva z prednášok a prezentácií na rôzne témy, umožňujúc účastníkom získať nové poznatky od skúsených lektorov.

Slávnostné otvorenie stretnutia sa uskutoční v sobotu o 10:00, kde budú informácie o činnosti SZR za posledný rok a odovzdané diplomy a plakety za súťaže. Verejné zasadnutie koordinačného centra ARES pod vedením Stana OM8ST sa uskutoční o 11:00.

Poobedňajší program zahŕňa prezentáciu Jozefa OM6TC o jeho SOTA aktivitách zo Singapuru a Austrálie o 13:00, prednášku Rada OM2ZZ o efektívnej dovolenkovej anténe o 14:00, rozhovor s Ondrom OM4DW o meraniach s analyzátorom nanoVNA o 15:00 a prezentáciu Mira OM5RW o úspešnej DX expedícii 3B7M na ostrov St. Brandon o 16:00.

Okrem oficiálneho programu sú neoddeliteľnou súčasťou osobné stretnutia a diskusie účastníkov, ktoré môžu prebiehať v hotelovom bare otvorenom v piatok aj sobotu do neskorých nočných hodín.

Lomnický štít z Kráľovej hole v zime
Lomnický štít z Kráľovej hole v zime

Stretnutie sa uzavrie v nedeľu po raňajkách, pri priaznivom počasí je možné využiť blízkosť Vysokých Tatier na návštevu obľúbených turistických lokalít.

QSL služba SZR informuje, že na stretnutie privezie došlé QSL lístky pre všetky rádiokluby a okresných manažérov. Ak nedostávate lístky cez manažérov a chcete, aby vám ich QSL služba priniesla, požiadajte o to emailom na adresu qsl(zav)szr.sk do 14. novembra.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x