Spomenik OTC SARA 2013, SSB

Spomenik OTC SARAOb nedeljah 12. maj 2013 zjutraj o 08,00 Začne se spomin OTC SARA (SSB). To je le enourna dirka, spomin na naše prijatelje. Svojou účasťou nás potešíš a prispeješ k obľube tohto preteku. OLD-TIMERS CLUB SARA vyhlasuje ako spomienku na tých priateľov z nášho klubu, ktorých kľúč nenávratne stíchol, “Spomenik OTC SARA”.

Preteky sa konajú dvakrát ročne, jarná časť (SSB) vždy druhú nedeľu v máji a jesenná časť (CW) vždy druhú nedeľu v septembri. Preteku sa môžu zúčastniť a nadväzovať vzájomné spojenia všetci rádioamatéri z OK a OM a všetci členovia OTC SARA. Každá stanica sa započítava jedenkrát za pretek.

Okrem staníc, ktoré budú medzi sebou nadväzovať spojenia, preteku sa môžu zúčastniť aj rádioví poslucháči (SWL), ktorí budú za odpočuté spojenia hodnotení samostatne.

Čas : 06,00 - 07,00 UTC

Frekvence : 3,700 - 3,770 MHz (SSB del), 3,520 - 3,560 MHz (CW del)

Izvedba : odporúčaný výkon do 100 W

Koda :

  • OTC člani: poročilo + OTC + članska številka (599 OTC 008)
  • Nečlani: poročilo + serijska številka QSO ( 599 001)
  • Klubska postaja OM9OT daje: poročilo + okrajšava OTC (599 OTC)

Točkovanje :

  • QSO s OM9OT – 5 točk
  • QSO s členom OTC – 3 telo
  • QSO s nečlenom – 1 to

Rezultat : Celkový súčet bodov. Pri rovnosti bodov je rozhodujúci čas spojenia s klubovou stanicou OM9OT, ki se bodo dirke redno udeleževali.

Denníky z pretekov vo zvyčajnej forme (dátum, Danes je na stavbi, označiti, vyslaný kód, prijatý kód, body za QSO, súčet QSO a súčet bodov, čestné vyhlásenie, dátum a podpis súťažiaceho) treba zaslať do 20 dní po pretekoch na adresu vyhodnocovateľa:

Viliam Jánoš, OM3CAQ, Strojárenská 4, 900 27 Bernolákovo, alebo e-mailom na: om3caq(ob)nextra.sk alebo om3caq(ob)omradio.sk (formát ASCII). Môžete využiť aj formulár denníka v Exceli, ktorý si stiahnete .: VAŠ :.

Stručný návod pre elektronický denník v programe .:TR4W :.

Amaterski radio, ki bodo na dirki uvrščeni na prva tri mesta, obdržia diplom.

0 0 glasovi
Ocena članka
Nastaviti
Nastavite opozorila
gost
0 Komentarji
Povratne informacije vstavljene
Oglejte si vse komentarje
0
Veseli bomo vaših komentarjev, Prosim, komentar!x