SSB liga 2022

Takoj po novem letu 1. januarja 2022 Začenja se naslednje leto SSB lige. malo, ktorí teda budú chcieť stihnúť aj toto kolo si budú musieť privstať. Ale SSB Liga započítava do ročného výsledku desať najlepších etapových výsledkov, takže môžete aj zariskovať. Ale nebolo by príjemné pri spojení na 80m SSB aj popriať priateľom?

Pogoji dirke lige SSB

Organizator: OK1MZM
Trajanje postopka: Prva sobota v mesecu, 07.00-09.00 po lokalnem času na Češkem in Slovaškem.
Vrsta operacije: Samo 2xSSB povezava
cona: 80 m. Uporaba frekvence mora biti v skladu s tabelo frekvenc IARU REGION 1 PASOVNI NAČRT HF in lokalni predpisi za telekomunikacijske in amaterske radijske komunikacijske storitve.
To je odvisno od vsakega udeleženca SSBL, na njegovo pozornost in čast, ali bo oddajal na frekvencah, ki jih določa drugačna vrsta delovanja kot delovanje dirke SSB, npr.. Na frekvencah 3600-3620 kHz določeno v skladu z IARU REGION 1 HF BAND PLAN za digitalne vrste delovanja; alebo či bude používať QRO na volacím kmitočte QRP (3690 kHz) in v njeni neposredni okolici.
Lokacije: Všetky RF vybavenie stanice použité v závode musí byť umiestnené v kruhu s priemerom 500m. (Velja od leta 2021)
Kategorija:
  • QRP – vhodna moč max. 10W / 5W moč
  • QRO – výkon podľa op. razredi (priporočljivo 100W)
  • SWL – Poslucháči môžu každú stanicu započítať len raz. Zaznamenané spojenie je platné, če prejmete oznako postaje, odosielaný súťažný kód a značka protistanice. Ak sú teda zaznamenané oba odovzdávané kódy, ide o dva samostatné záznamy a počítajú sa za dva body. Odposluchom jedného kompletného spojenia je možné teda získať maximálne 2 telo a 2 množitelji. Počet výskytu rovnaké call ako protistanice nie je obmedzený.
Pokliči: Challenge SSB liga
Koda zamenjana: RS in okrajni grb (primer: 59 DPM)
Točkovanje: Za popolno QSO 1 to, neúplné sa nepočíta. QSO so stanicami mimo uzemia OK / OM ne šteje.
Množitelji: Okrožni znaki, vključno z vašimi (lastno okrožje velja tudi kot množitelj, tudi če ga postaja ne dobi od drugega udeleženca dirke)
Dnevniki: Pre kategórie QRP a QRO je od povinné zaslať denník vo formáte Cabrillo. Denník sa zasiela cez spletna stran rastline najneskôr v piatok po závode. Uznávajú sa len spojenia obojstranne kompletné a správna. Povezava s postajami, ki ni poslal dnevnika, se štejejo šele takrat, če so se v revijah pojavili vsaj 3x.
Kategória SWL pošilja le sporočila s uvedeným výsledkom.
Rezultat: Obyčajný súčin bodov a násobičov po vyhodnotení. U kategórie SWL si usporiadateľ môže vyžiadať denník ku kontrole, jeho rozhodnutie je konečné. Z mesačných výsledkov bude zostavený prehľad celoročnej aktivity. Do celoročného výsledku sa započítava len desať najlepších mesačných výsledkov.
0 0 glasovi
Ocena članka
Nastaviti
Nastavite opozorila
gost
0 Komentarji
Povratne informacije vstavljene
Oglejte si vse komentarje
0
Veseli bomo vaših komentarjev, Prosim, komentar!x