TT8RR, TT8XX (FT8) a TT8TT (SAT) – Čad

Od dnes alebo zajtrajška, 17.apríla, bude až do konca mesiaca QRV z hlavného mesta Čadu N’Djameny aktívna DX expedícia TT8RR. Pre FT8 prevádzku budú pracovať ako TT8XX a na satelite QO-100 ako TT8TT. Šestica talianskych operátorov plánuje mať v éteri štyri stanice od 80 po 6m + QO-100 (lokátor JK72nb).

Prevádzka začne FT8 módom vo FOX režime. Ostatné módy budú prevádzkované následne. Ak to internetové pripojenie umožní, online log bude na https://win.i2ysb.com/logonline/. QSL direktne na I2YSB.

Čad

Mapa Čadu
Mapa Čadu

Čad, oficiálne Čadská republika, je vnútrozemská krajina v Strednej Afrike. Susedí s Nigériou, Kamerunom, Nigerom, Líbyou, Stredoafrickou republikou, Sudánom a Pobřežím Slonoviny. Čad je domovom pre rôzne etnické skupiny a kultúry, ktoré sa prejavujú v jeho rozmanitej spoločnosti a kultúrnych tradíciách. Zemepisne je bohatá na púštne oblasti na severe, savany v strede a tropické dažďové pralesy na juhu. Krajina má rozsiahle prírodné zdroje vrátane ropy a zlata, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu v jeho hospodárstve. Čad má bohatú históriu, ktorá sa spája s obchodom so slonovinou a transsaharskými obchodnými trasami. Napriek svojim prírodným a ľudským zdrojom sa krajina stretáva s výzvami ako je chudoba, nedostatok infraštruktúry a etnické konflikty. Vláda usiluje o stabilitu a hospodársky rozvoj prostredníctvom investícií do infraštruktúry a rôznych sociálnych programov.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x