Vyjadrenie TÚ SR k článku „TÚ SR – na Slovensku je to (skutočne) tak

Autor článku píše „Osemnásteho marca som ja a ďalší šiesti frekventanti úspešne zložili skúšky na TÚ SR. Na druhý deň som už posielal žiadosť o pridelenie volacej značky. Na tento úkon má TÚ SR 30 dní. Ak počítame dva dni na doručenie listu do BA a dva späť plus stolerujeme nejaké zdržanie vplyvom sviatkov, vychádza deň doručenia najneskôr na 24. apríla. Dnes je 2. mája (8 dní po predpokladanom termíne) a koncesia nikde – a ostatní sú na tom rovnako… Skrátka – obyčajný človek musí dodržať všetky úradom stanovené termíny – úrad zrejme nie.“
Telekomunikačný úrad SR má podľa zákona 30, resp. 60 dní na vydanie rozhodnutia o udelení povolenia, t.j. úrad neporušil zákonnú lehotu. Úrad, pokiaľ je to možné snaží sa vyjsť žiadateľovi v ústrety a preto vydáva povolenia oveľa skôr, ako v stanovenom termíne. Je nám ľúto, že autor článku nemal v čase konania závodu vydané povolenie. Bohužiaľ však nastal technický problém, ktorý nevznikol vinou úradu. Úrad sa snaží urobiť opatrenia, ktoré znížia pravdepodobnosť vzniku technických problémov.
Zamestnankyňa úradu, ktorá ako jediná vydáva rádioamatérske povolenia je zároveň vedúcou oddelenia, ktoré vydáva povolenia pre lietadlá, lode, pevnú a pohyblivú službu a zabezpečuje všetky typy skúšok osobitnej odbornej spôsobilosti. Napriek tomu táto zamestnankyňa nezriedka vydáva rádioamatérske povolenia na počkanie. Veríme preto, že je to ojedinelý prípad negatívneho vnímania práce úradu zo strany rádioamatérov.

V Bratislave 7. mája 2003.

Roman Vavro, hovorca TÚ SR
Tel.: 02/57 88 15 52
e-mail: roman.vavro@teleoff.gov.sk

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x
()
x