Worked All Europe DX Contest RTTY

Worked All Europe DX Contest (WAEDC) organizuje už nemecká rádioamatérska organizácia DARC, pričom zúčastniť sa ho môžu rádioamatéri z celého sveta. RTTY časť sa koná celý druhý novembrový víkend, tento rok to vychádza na 9.novembra od 00.00 do 10.novembra 24.00. Na rozdiel od SSB a CW WAEDC, v RTTY je možné nadväzovať spojenia so všetkými stanicami.

Súťaží sa v pásmach 80 až 10m (mimo WARC a segmentov, ktoré nie sú určené na contestovú prevádzku) v kategóriách single-op low (výkon do 100W, všetky pásma), single-op high (výkon nad 100W, všetky pásma), multi-op (platí 10-minútové pravidlo s výnimkou získania násobiča).
Single-op môžu pracovať iba 36 hodín, zvyšných 12 hodín je možné rozdeliť do prestávok, ktoré však musia trvať minimálne 60 minút.
Všetky stanice môžu využívať DX cluster.
S každou stanicou je možné pracovať len raz na každom pásme.

Súťažný kód: RS a číslo spojenia od 001. Ak stanica kód nedá, vyznačí sa v logu čislo QSO 000.

Hodnotenie: jeden bod za každé QSO a rovnako aj za každé QTC.

Násobiče:DXCC zeme a číselné distrikty W, VE, VK, ZL, ZS, JA, PY, UA9 a UA0. Bonusom je, že v pásme 80m sa každý násobič počíta 4x, v pásme 40m 3x a v pásmach 20m, 15m a 10m 2x.

Bodový zisk je určený násobkom bodov za spojenia a bodov za QTC krát počet násobičov zo všetkých pásiem.

Denníky: iba v elektronickom formáte STF alebo Cabrillo najneskôr do 25.novembra 2013 na waertty@dxhf.darc.de . V predmete emailu uveďte svoju značku.

QTC: mimo spojení ako v iných závodoch je možné od staníc získať dodatočné body za QTC. QTC začína časom UTC, nasleduje značka stanice a číslo spojenia. Napríklad: 1307/DA1AA/431 znamená QTC, že s DA1AA pracovala daná stanica o 13.07UT a vyslala poradové číslo spojenia 431.

QTC si vymieňajú výhradne mimoeurópske stanice pri spojeniach s európskymi stanicami. S jednou stanicou je možné vymeniť (prijať a vyslať) najviac 10 QTC bez ohľadu na pásmo.

Každé predávanie QTC se začína predaním kódu: napr. QTC 8/6 znamená, že stanice s ktorou máme spojenie dáva svoju ôsmu skupinu QTC, v ktorej je 6 rôznych QTC. Potom nasleduje odovzdávanie QTC. Prijaté QTC sa potvrdzuje 8/6 OK. V denníku musí byť vyznačené, na ktorom pásme bolo QTC prijaté.

Kompletné podmienky WAEDC nájdete na http://www.darc.de/referate/dx/contest/waedc/en/rules/

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x