Čo som videl na stretnutí v Tatrách 2003

Najväčšie prekvapenie prichystalo počasie. Rok čo rok platilo, že práve v predvečer stretnutia napadne kopa snehu. Tentokrát nie – príjemné jesenné počasie. Tí, čo dali prednosť vysokohorskej turistike či vysielaniu z kopcov však vedia svoje. Víchrica sa tu prehnala až po stretnutí a v polovičnej sile.

Počet návštevníkov sa dá iba odhadovať podľa obsadenia parkoviska. Minulý rok bolo určite prázdnejšie. Prevažná časť diania sa odohrávala v Hutníku 2, no burza a niektoré stánky boli v Hutníku 1, ktoré sú prepojené snáď stometrovou chodbou.
Od dverí vpravo sa nachádza bar, na ktorý bol slušný pile-up. No návštevníci určite nechodia do Tatier na to, aby si kúpili pivo za tridsať korún. Všade prebiehala živá diskusia o témach, nad ktorými by určite bežný človek iba krútil hlavou. Antény, DX-y, koncáky, tranceivre,….

Vľavo Tóno OM7AG, uprostred návšteva z Košíc a vpravo Oliver M3SDO

Burza sa konala ako obvykle v piatok večer v telocvični. Predávajúcich aj kupujúcich bolo dosť. Rádioamatéri akoby poháňaní elektrinou chodili od stola ku stolu a obzerali, kupovali, vymieňali, predávali. S potešením som mohol konštatovať, že počítačových komponentov je pomenej a o to viac je komunikačnej techniky a súčiastok.

O trošku ďalej boli miestnosti predajcov. Okrem nich tu malo niekoľko subjektov aj prezentácie. My sme sa usadili za jedným stolom ku ktorému chodili zvedavci. Tí, čo ešte portál nenavštívili uvítali možnosť „zabrowsovať“ si na notebook-u a poprečitovať články.

Články si čítalo množstvo ľudí Ďalší Tóno, tentoraz OM5JA, Oliver a Jozef OM0AJD

Diskusie sa tiahli do neskorej noci. Po tridsaťšesťhodinovej ceste Oliver potreboval ešte niečo dospať, tak sme sa dostali v sobotu na stretnutie až pred jedenástou. Akurát včas na prednášku Honzu OK2BNG o dipólových anténach. Po nej nasledovali otázky zvedavcov. Výborná prednáška!

Honza OK2BNG počas prednášky o anténach Rišo OM2TW rozpráva o vyhodnocovacom software

Po obede si bolo treba vybrať: VKV fórum od 14.00, alebo DX fórum od 15.00 (pôvodne malo byť tiež od 14.00). Na VKV fóre si najúspešnejšie stanice prebrali diplomy a po krátkom zhodnotení nasledovala dlhá diskusia. Týkala sa najmä nových pravidiel pretekov a prideľovania kót. Na DX fóre som nebol, nie je to moja oblasť.

Organizátor pripravil k prednáškam zborník príspevkov, v ktorom je viacero podnetných konštrukcií, najmä z oblasti SAT a KV antén.

Jediné, čo ma mrzí je, že stretnutie je krátke a všetko prebieha v náhlosti. Aj tak však bolo dobre, za čo patrí vďaka všetkým, čo sa o to pričinili.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x
()
x