VP6A Ducie

VP6A bude vysílat z ostrova Ducie (OC-182) z 10. června do 24. června 2023 (skutečné termíny budou záviset na počasí). V éteri bude päť staníc na všetkých pásmach od 160 do 6 metrů, ktoré budú pracovať CW, SSB a FT8.

Remote station – koncepcia RIB

Po úspešnom teste remote prevádzky na FO/AA7JV, kde päť remote station operátorov urobilo viac ako 11 000 QSO, VP6A uplatní tento koncept na celú vzácnu ostrovnú DX expedíciu. Celkově 14 operátorov zo Severnej Ameriky, Európy a Ázie bude nepretržite prevádzkovať pozemné remote station. Na Ducie budú iba traja miestni operátori: W6IZT, KN4EEI a AA7JV. Tento malý tím bude zriaďovať a udržiavať stanice a prevádzkovať ich lokálne z neďalekej lode. Raz denne budú navštevovať ostrov, aby doplnili palivo do generátorov a vykonali potrebnú údržbu. V súlade s koncepciou minimálnej stopy sa na ostrove nebudú táboriť.

Remote station operátori

9V1YC, AA1V, AA7A, CT1EEB, KY7M, KO8SCA, K1DG, K6GFJ, K6TD, K6MM, ND2T, N1DG, PY5EG, W1RM, W8HC.

Dôvody pre Radio In a Box prevádzku

Dálkový ovladač SDR V2
Pro všechny kategorie platí SDR V2

Toto bude prvá úplná DX expedícia využívajúca koncepciu RIB, ktorá zahŕňa veľký počet vzdialených operátorov s malou stopou na odľahlom ostrove. Štyri RIB (Radio In a Box) poskytnú celkovo 5 staníc schopných nepretržitej prevádzky na 10 Je dovoleno pracovat současně na všech šesti.

RIB sú vybavené kompletnými stanicami s výkonom do 1 kW v kryte odolnom voči poveternostným vplyvom, ktoré umožňujú remote station prevádzku. Tieto RIB boli vyvinuté s podporou Northern California DX Foundation. Cieľom je umožniť nový prevádzkový režim s minimálnym vplyvom na životné prostredie v oblastiach citlivých na životné prostredie. RIB tiež urýchľujú inštaláciu staníc. To umožní nášmu malému trojčlennému tímu postaviť päť staníc vrátane antén v relatívne krátkom čase.

QSL lístok VP6A

QSL cez HA7RY.

0 0 hlasy
hodnocení článku
Nastavit
Nastavit upozornění
host
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
0
Budeme rádi za vaše připomínky, prosím, komentujte!X