Betreff:OM0OVV-R

Heim Foren CQ HAM-Forum VKV OM0OVV – Echolink ? Betreff:OM0OVV-R

#12143 Antwort

om8ark
Mitglied

@om2amb wrote:

No iste to ma komunikacny prinos ale podla toho co pocujem na tych troch 70cm prevadzacoch co mam v dosahu. kde su casto dva zlinkovane a bezi tam kolecko skolo lokalnych ludi z okolia jedneho znich, tak rozmyslam ci to stoji za tie neprijemnosti ktore prinasa nerozumne pouzivanie.

Ak sú zlinkované dva nódy digitálnej siete EchoLink a komunikácia prebieha len na jednom z nich vrámci lokálnych staníc, je to len o disciplíne (komunikujúcich) operátorov či spojenie rozpoja alebo budú pokračovať aj naďalej na prepojenej linke a blokovať tým druhý prevádzač. Nejde o vadu systému ale ľudí.

***

Kedysi dávnejšie som robil za pomoci Imra OM2WM kontrolovaný prenos štvrtkových HAM správ z OM0OVV cez OM0OUG v Galante na východný OM0OVT cez EchoLink. Myslím, že sa to ľudom (ktorí o tieto informácie mali záujem) celkom páčilo a cenili si to. Kvalita prijímu správ vo východných okresoch je na HF často veľmi zlá, a to aj vďaka silnému QRM v mestách (mám na mysli minimálne Košice).

Netreba zabúdať, ze v SysOp móde Echolinku existuje celá rada nastavení ako povolenie/blokovanie prefixov ako aj konkrétnych volacích znakov, RX TOT, TX TOT a iných doplnkových obmedzení. Celý systém je možné ovládať, kontrolovať alebo úplne vypnúť nielen pomocou DTMF cez rdst ale aj cez internetové rozhranie z ktoréhokoľvek PC s internetom. Nemusí sa preto nikto báť, že OVV bude trvalo blokovaný stanicami z EchoLinku a lokálna analógová prevádzka bude potlačovaná. Ako som už spomenul, je to všetko vecou dohody lokálnych staníc a nakoniec serióznosti operátorov.

Myšlienku pripojiť OVV do EchoLinku hodnotím maximálne kladne, som 100% za jej zrealizovanie a Tebe Tono prajem, nech sa Ti tento nápad podarí presadiť a zrealizovať k spokojnosti každého.

Martin OM8ARK