Worked All Europe DX Contest (WAEDC) 2021

Omrznuté KV antény
Omrznuté KV antény

Worked All Europe DX Contest (WAEDC) organizuje už 60-ty krát nemecká rádioamatérska organizácia DARC, pričom zúčastniť sa ho môžu rádioamatéri z celého sveta. SSB časť sa koná celý druhý septembrový víkend, tento rok to vychádza na 11.septembra od 00.00 do 12.septembra 24.00 2021. Pre európske stanice sú platné len DX spojenia, t.j. s neeurópskymi stanicami.

Súťaží sa v pásmach 80 až 10m (mimo WARC a segmentov, ktoré nie sú určené na contestovú prevádzku – 3650 až 3700kHz; 14100 až 14125kHz a 14300 až 14350kHz) v kategóriách single-op low (výkon do 100W, všetky pásma), single-op high (výkon nad 100W, všetky pásma), multi-op (platí 10-minútové pravidlo s výnimkou získania násobiča) a SWL.
Single-op môžu pracovať iba 36 hodín, zvyšných 12 hodín je možné rozdeliť najviac do troch častí, ktoré budú vyznačené v sumári.
Všetky stanice môžu využívať DX cluster.
S každou stanicou je možné pracovať len raz na každom pásme.

Zvláštne podmienky pre SWL: poslucháči zaznamenávajú spojenia všetkých staníc, európskych aj DX. Každú stanicu je možné zalogovať len jedenkrát na každom pásme, násobičmi sú WAE aj DXCC zeme. Zachytené značky oboch staníc a kód predávaný jednou stanicou sa počítajú za jeden bod. Aj poslucháči môžu zaznamenať od každej stanice najviac 10 QTC.

Súťažný kód: RS a číslo spojenia od 001. Ak stanica kód nedá, vyznačí sa v logu čislo QSO 000.

Hodnotenie: jeden bod za každé QSO s mimoeurópskou DXCC a rovnako aj za každé QTC.

Násobiče: mimoeurópske DXCC zeme a číselné distrikty W, VE, VK, ZL, ZS, JA, PY, UA9 a UA0. Bonusom je, že v pásme 80m sa každý násobič počíta 4x, v pásme 40m 3x a v pásmach 20m, 15m a 10m 2x.

Bodový zisk je určený násobkom bodov za spojenia a bodov za QTC krát počet násobičov zo všetkých pásiem.

KV tribander
KV tribander

Denníky: do siedmych dní od skončenia contestu.

QTC: mimo spojení ako v iných závodoch je možné od staníc získať dodatočné body za QTC. QTC začína časom UTC, nasleduje značka stanice a číslo spojenia. Napríklad: 1307/DA1AA/431 znamená QTC, že s DA1AA pracovala daná stanica o 13.07UT a vyslala poradové číslo spojenia 431.

QTC dávajú výhradne mimoeurópske stanice pri spojeniach s európskymi stanicami. Od jednej stanice je možné získať najviac 10 QTC bez ohľadu na pásmo.

Každé predávanie QTC se začína predaním kódu: napr. QTC 8/6 znamená, že stanice s ktorou máme spojenie dáva svoju ôsmu skupinu QTC, v ktorej je 6 rôznych QTC. Potom nasleduje odovzdávanie QTC. Prijaté QTC sa potvrdzuje 8/6 OK. V denníku musí byť vyznačené, na ktorom pásme bolo QTC prijaté.

Kompletné podmienky WAEDC nájdete na https://www.darc.de/der-club/referate/conteste/wae-dx-contest/en/wae-rules/

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x