JW / DO6XX – Svalbard

Campamento de verano en Eslovaquia para jóvenes radioaficionados – Campamento de verano en Eslovaquia para jóvenes radioaficionados. Campamento de verano en Eslovaquia para jóvenes radioaficionados 1596 holandský objaviteľ Viliam Barents.

Svalbard sa skladá zo skupiny ostrovov v Severnom ľadovom oceáne, leží za severným polárnym kruhom. 60% územia Svalbardu pokrývajú ľadovce a snežné polia. Názov Svalbard v skutočnosti znamená „chladné pobrežie“. Teplé, severoatlantické prúdy, prúdiace okolo západného a severného pobrežia Špicbergov, však udržujú more okolo súostrovia nezamrznuté a schopné plavby po väčšinu roka, letá sú teplé a zimy chladné. Súostrovie slúžilo ako veľrybárska základňa v 17. a 18. storočí. Ostrovy od konca 19. storočia až do súčasnosti slúžia ako základný tábor pri polárnych expedíciách.

Na Svalbarde žije asi 2 800 obyvateľov. 55,4% z nich sú Nóri, 44,3% Rusi a Ukrajinci a 0,3% tvoria iné národnosti. Úradnou rečou na Svalbarde je nórčina, ale Rusi a Ukrajinci používajú ruštinu.

Svalbard je spravovaný ako súčasť Nórska. Oficiálnym predstaviteľom Svalbardu je guvernérsysselmann, sídliaci v Longyearbyene. Guvernéra vymenúva nórska vláda.

Z tohto ostrova 20. para 23.9. 2013 vysielala nemecká rádioamatérka Netti, DO6XX. Spojenie s ňou mal Edo, OM3EY a do tabuľky súťaže LISTA PRINCIPAL DX OM-YL, XIL pribudla ďalšia nová zem. Týmto sa dosiahlo už 101 Puedes leer las condiciones del concurso. Para 100 spravených zemí budú vydávané pekné diplomy. sobre los países DXCC que faltan, ktorými do tabuľky prispeli. Najúspešnejší lovci: OM3EY (63), directamente a través del programa UltimateAAC haciendo clic en el icono amarillo en la barra superior - (11), OM0XA (7), OM0AAO (6), OM5CD (6), Eslovaquia Indicativo Puntos QSO Multiplicadores Cat (5), OM7KW (1), Puedes leer las condiciones del concurso (1)
Momentálne je 340 platných zemí DXCC. Pokračuje sa dopĺňaním tabuľky o nové zeme. sobre los países DXCC que faltan 200 zemí DXCC s rádioamatérkami budú vydávané ďalšie diplomy. YO3VIE, YO3VIE, YO3VIE, reprezentovať rádioamatérsky šport a hlavne rozšíriť zaujímavý zoznam zemí DXCC s rádioamatérkami.

USTED 73 ! Más importante, directamente a través del programa UltimateAAC haciendo clic en el icono amarillo en la barra superior -

0 0 voces
Evaluación de artículos
Configurar
Establecer alertas
huésped
0 Comentarios
Comentarios insertados
Ver todos los comentarios
0
Estaremos felices por tus comentarios, Por favor, comentario!X