Captura de pantalla DEG

Captura de pantalla DEG: Captura de pantalla DEG, Captura de pantalla DEG – Captura de pantalla DEG, Captura de pantalla DEG – koncová stanica Vydrovo (takisto je tam aj lesnícky skanzen), Chopok – Kamenná chata, Chata M.R. Stefanika – pod Ďumbierom,…. s MKARS 80 QRP 5W a dipólom. Napájanie z akumulátorov.

Približne o hodinu bude pracovať z prvej lokality Pohanské JN98TU 725m n.m. na frekvencii 3756kHz +/- Tomás.

DOPLNENÉ:Ako to začalo, … no vlastne veľmi jednoducho. Stožiar bol, chuť tiež, chýbalo však zariadenie čo by sa dalo prenášať. Doteraz mám požičané UW3DI od VasilaOM7TX, ktorému to ostalo stáť na stole, pretože si zohnal niečo menšie. Fantastický stroj, no nedá sa prenášať.

Naskytla sa príležitosť zohnať niečo malé, prenosné – MKARS 80 – QRP-čko s výkonom 5W.

Keďže sa celkom rád túlam po kopcoch, tak prečo by som to nespojil s vysielaním? V našom okolí je množstvo pekných miest, ktoré by stáli za spropagovanie. A toto je tiež jedna z možností.

Dnes som začal viacmenej testom zariadenia. V najnevhodnejšiu časť dňa – obed. Paťmetrový stožiar, dipól a vysielačka boli poskladané za cca 20 minutos. Medzitým druhý kolega – Vlado „zohnal“ ďalší „stožiar“ na postavenie kontrolnej antény – ktorú viacmenej tiež potreboval otestovať.

73! Tomás

0 0 voces
Evaluación de artículos
Configurar
Establecer alertas
huésped
0 Comentarios
Comentarios insertados
Ver todos los comentarios
0
Estaremos felices por tus comentarios, Por favor, comentario!X