Día mundial de la radioafición 2024

El Día Mundial de la Radioafición es una oportunidad única para celebrar y reconocer la contribución de la comunidad de radioaficionados al mundo de las comunicaciones y la tecnología.. Každoročne sa tento deň oslavuje 18. abril a je zameraný na propagáciu záujmu o amatérsku rádiovú činnosť, podporu mladých ľudí vo vstupovaní do tohto fascinujúceho hobby a vyzdvihnutie významu rádioamatérstva pre technologický pokrok a službu ľuďom. El Día Mundial del Radioaficionado ha sido declarado por la Unión Internacional de Radioaficionados (IARU). El Día Mundial del Radioaficionado ha sido declarado por la Unión Internacional de Radioaficionados 18.4.1925 a v roku 2024 to bude deväťdesiatdeväť rokov od tohtho momentu.

La ampliación del plazo de envío de la agenda deberá realizarse mediante solicitud por correo electrónico a la dirección
La ampliación del plazo de envío de la agenda deberá realizarse mediante solicitud por correo electrónico a la dirección

Pre mnohých je amatérske rádio oveľa viac ako len zábava. Je to vášeň, ktorá spája ľudí bez ohľadu na ich pôvod, kultúru či geografickú polohu. Rádioamatéri si vytvárajú siete a komunity, v ktorých sa zdieľa vedomosti, skúsenosti a podpora. Ich prítomnosť je významná aj v situáciách krízy a núdze, kedy môžu poskytnúť kritickú komunikačnú infraštruktúru.

Svetový deň rádioamatérov nám pripomína históriu tohto fascinujúceho koníčka a jeho dôležitú úlohu v technologickom vývoji. Od pionierov, ktorí experimentovali s bezdrôtovou komunikáciou, až po moderných rádioamatérov, ktorí využívajú najnovšie technológie, tento deň je venovaný všetkým, ktorí prispeli k rozvoju rádioamatérstva.

Čo označuje slovoHAM”, často používané v kruhoch rádioamatérov? Je to jednoduchá skratka, ktorá sa odvodzuje z iniciálov priezvisk troch amerických rádioamatérov, ktorí boli členmi Harvardského rádioklubu: H (Hyman), A (Almy) a M (Murray). Tieto iniciály používali pred storočím na identifikáciu svojich staníc vo vzduchu. Postupne sa táto skratka stala bežnou a v roku 1911, keď pán Hyman loboval v americkom kongrese za lepšie podmienky pre amatérske vysielanie, sa väčšina senátorov, ktorí diskutovali na túto tému, odkazovala na problematiku akoHAMs” – teda na rádioamatérov. S plynutím času sa toto označenie zakorenilo vo svetovom meradle a dodnes sa používa na označenie rádioamatéra.

3.3 3 voces
Evaluación de artículos
Configurar
Establecer alertas
huésped
1 Comentario
El más antiguo
Lo último Más votados
Comentarios insertados
Ver todos los comentarios
OK2HAM
OK2HAM
1 hace un mes

Všichni jsou to šumkyCo mám říkat já

1
0
Estaremos felices por tus comentarios, Por favor, comentario!X