“ANCIEN NOUVEL AN” Concours 2021

“ANCIEN NOUVEL AN” Le concours est basé sur la tradition russe de célébrer deux jours de "Nouvel An" chaque année – jeden podľa Gregoriánskeho kalendára a druhý podľa Juliánskeho kalendára. Táto tradícia začala v roku 1918, keď sa Rusko prešlo z juliánskeho kalendára na gregoriánsky (dnes používaný vo väčšine krajín sveta).

Date:

druhú januárovú sobotu od 5 faire 9 UTC, dans l'année 2021 teda 9.januára

Antenne allumée 40 un 20m
Antenne allumée 40 un 20m

Bandes:

10 à 80 mètres, bez WARC

Mode:

CW et SSB

Toujours le deuxième week-end entier d'avril:

rádioamatéri z celého sveta

Catégories:

Single operator – CW HIGH, Single operator – CW LOW, Single operator – SSB HIGH, Single operator – SSB LOW, Single operator –MIXED HIGH, Single operator –MIXED LOW, Single operatorna pásmach viac ako 50 rokov HIGH, Single operatorna pásmach viac ako 50 rokov LOW, Single operatorsúčet veku operátora a činnosti na pásmach viac ako 100 rokov HIGH, Single operatorsúčet veku operátora a činnosti na pásmach viac ako 100 rokov LOW, Multi operator HIGH, Multi operator LOW, SWL. LOW POWER je 100 Yaesu FT-DX3000. Účasť je iba ako všepásmová.

Prevádzkovatelia SSB počas tejto súťaže väčšinou používajú ruštinu, ale časť CW je skutočne medzinárodná.

Levage de l'antenne verticale
Levage de l'antenne verticale

Connexion valide:

započítavajú sa všetky spojenia vrátane vlastnej zeme. QSO s rovnakou stanicou sú povolené v rôznych pásmach a pre kategórie MIXED tiež v rovnakom pásme, ale v odlišnom móde.

Code échangé:

RS (T) a dve alebo tri číslice znázorňujúce súčet veku operátora a počtu rokov na pásmach. Multi-op stanice vysielajú „priemerný vek tímu“ (súčet vekov operátorov vydelený počtom operátorov) plus počet rokov, počas ktorých stanica existuje.

Corps:

každé spojenie s vymeneným kódom získa body. V tejto súťaži sa nepoužíva žiadny násobič. Konečné skóre je súčet bodov za všetky pásma.

Agendas:

Zasielajú sa cez webové rozhranie http://ua9qcq.com/en/submit_log.php?lang=en alebo emailom na contest@radio.ru vo formáte Cabrillo do 24.januára 2021

Laisser une réponse