Katalóg elektróniek v elektronickej forme

Tube Data Sheet Locator Personal edition (TDSL), tak znie kompletný názov programu, ktorý obsahuje údaje o vyše 19 tisíc elektrónkach. Napísal a zostavil ho Duncan Munro s pomocou Steva Bencha. Je šírený ako plne funkčná trial verzia. Upgrade s novými údajmi je však platený a stojí 29,95$.
TDSL beží na ľubovolnom PC s W95, W98 alebo NT. Na pevnom disku si „odhryzne“ maličkosť, približne 1 MB.

Zoznam náhrad ECC802S Po spustení vás privíta hlavná obrazovka programu. V ľavej časti „Filter“ je zoznam elektróniek podľa výsledku vyhľadávania, vo väčšej, pravej časti obrazovky sú údaje. K dispozícii je zapojenie pätice, známe náhrady, medzné hodnoty, prevádzkové hodnoty a linky.

Aj keď databáza obsahuje údaje o vyše 19 tisícoch elektróniek, prevažná väčšina neobsahuje všetky údaje. Konkrétne zapojenie pätice 4386 (23%), známe náhrady 8579 (45%), medzné a prevádzkové hodnoty asi 2800 (15%) a linky 13 274 (69,7%). O každej elektrónke teda aspoň niečo. Tí, ktorí majú prístup na Internet nebudú mať problémy, lebo si môžu vyhľadať údaje cez linky v programe. Samozrejme po zaplatení upgradu je databáza podrobnejšia.

Parametrické vyhľadávanie Najdôležitejšou funkciou je vyhľadávanie. TDSL vyhľadáva dvoma spôsobmi. Prvý je vyhľadávanie podľa typu. Stačí zadať časť typu (napr.EF) a potom zvoliť z výpisu požadovanú lampu. Druhý spôsob vyhľadávania sa zameriava na parametre. Nadefinujú sa požiadavky (napr.Ua>1000V a Ia>0,5A) a program vyhľadá všetky elektrónky zodpovedajúce týmto požiadavkám.

Starý dobrý Příruční katalog elektronek TESLA tento program nenahradí. Veľkú väčšinu elektróniek som v ňom však našiel. Je samozrejmé, že v prvom rade záleží na obsažnosti databáze. V budúcnosti sa iste bude rozširovať, preto vidím jeho šancu na úspech. Celkovo hodnotím známkou dva.

Program TDSL si môžete stiahnuť v sekcii DOWNLOAD.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x
()
x