OK2BDS, SK

OK2BS parte
OK2BS parte

Priatelia a kamaráti, v sobotu 20.3.2021 zomrel na komplikácie s COVIDem Ludvík Kouřil, OK2BDS z Třebíča.

Ludva sa venoval hlavne prevádzky na VKV. V 60-tych a 70-tych rokoch bol veľmi aktívny z TV vysielača na Javořici a dosahoval veľmi dobré výsledky. Bol dlhoročným predsedom a VO Třebíčského rádioklubu OK2KAJ. Spoločne s kamarátmi z rádioklube organizoval v Třebíči aj VKV semináre, niektoré zborníky určite dodnes nájdete. Po odchode do dôchodku sa niekoľko rokov spoločne s OK2BST (SK) venoval mládeži v krúžku elektroniky pri DDM Trebišov.

Na VKV bol aktívny až do konca svojho života. Mnohí s ním iste máte spojenie na 70cm a 23cm, kde bol k zastihnutiu v každom prevádzkovom aktíve a veľkých VKV pretekoch. Ja som sa s ním spoznal v roku 1994, kedy som sa presťahoval do Třebíča. V mojich začiatkoch ma bol radcom a učiteľom a vždy bol ochotný podať pomocnú ruku, ako radou, meraním, či inkuratným materiálom.

V posledných rokoch sa okrem vysielania venoval aj leteckému modelárstvu, kde bol tiež pomerne úspešný.

Naposledy som sa s ním videl pred mesiacom, ako zaviedli totálny lockdown. Mal ešte plno plánov do budúcnosti a bol aj v tejto dobe plný optimizmu, tak ako po celý život. Bohužiaľ osud chcel
inak …

Kto ste ho poznali, spomeňte si na neho. RIP Ludva

Karel OK2ZI

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x