OM7AC, SK

OM7AC Igor Hámorník
OM7AC Igor Hámorník

Ďalšia smutná správa prišla dnes zo Zvolena – na pásmach nám bude chýbať značka OM7AC. Ak išlo o nejakú aktivitu – ARES, VKV, meteor scatter, konštruovanie, prevádzače, člen zvolenského rádioklubu OM3KWZ, tam Igor Hámorník bol… a už nie je… Dňa 18. januára 2022 podľahol v nerovnom boji s chorobou, ktorá nás všetkých dlhodobo ohrozuje.

Rodák zo Sielnice neďaleko Zvolena sa už od útlej mladosti zaoberal rádiotechnikou a elektrotechnikou. Študoval na SPŠE Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici aj s mnohými ďalšími budúcimi rádiotechnikmi a aktívnymi rádioamatérmi. Najvýznamnejšiu časť života prežil v telekomunikáciach na pošte, diaľkových kábloch a TV a rádiových VKV vysielačoch.

Patril k zakladajúcim členom rádio klubu OM3KWZ. Bol konštruktérom rádiovych zariadení a antén a vysielal na KV aj VKV . Venoval sa aj zložitejším druhom prevádzky na VKV ako sú EME, prevádzke cez meteority, PSK , FT8 etc. Bol aktívnym členom VKV komisie SZR
Bude nám v rádio klube veľmi chýbať.
Česť jeho pamiatke.

AKTUALIZOVANÉ (OM7AG Tóno): Pohreb bude na cintoríne Zvolen Zlatý Potok v sobotu 22. janurára 2022 o 11:30 hod. Je prípustných 30 osôb vo vnútri obradnej siene a neobmedzený počet vonku pred budovou. Obrad bude občiansky. Pozývame najmä rádio amatérov medzi ktorými bol dobre známy.

TNX za info Števo, OM7KW a Miro OM7AMA

5 1 hlas
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x