PR0T Trinidade

Blíži si krátka, iba trojdňová expedícia PR0T na ostrov Trinidade, IOTA SA – 010. Tím zostane na mieste počas výmeny posádky brazílskeho námorníctva, ktorá sa nachádza na ostrove. Predpokladaná doba prevádzky je 16.-19.novembra 2023, ale dátum sa môže kedykoľvek zmeniť. Budú QRV len v pásmach 40m – 10 m CW/SSB a FT8.

Na hlavnou CW/SSB pracovisku budú PR0T využívať transceiver Elecraft K3 s koncovým stupňom Expert 1.3K-FA-SPE a multiband vertikálne antény. Druhé pracovisko pre FT8 bude Icom IC-7300 s remote napojením cez Starlink. Pre FT8 sa bude využívať MSHV software.

Posledná prevádzka z ostrova Trinidade bola v roku 2015 na značku PQ0T:

Ostrov Trinidade

Ostrov Trinidade leží v Atlantskom oceáne a patrí k Brazílii. Tento tajomný ostrov je súčasťou súostrovia Trinidade a Martim Vaz, nachádzajúceho sa asi 1200 km západne od pobrežia Brazílie. S rozlohou len niečo vyše 10 km² ponúka Trinidade pôsobivú prírodnú krásu a bohatstvo.

Ostrov je so svojou vulkanickou minulosťou a jedinečnou geológiou fascinujúcim miestom pre vedcov aj dobrodruhov. Jeho pobrežie tvoria vysoké útesy a skalnaté formácie, ktoré ponúkajú útočisko pre množstvo vtákov a morských živočíchov. Pod hladinou oceánu sa rozprestiera úžasný podmorský svet s koralovými útesmi a rôznorodými druhmi morských tvorov.

Okrem prírodnej krásy je ostrov historicky známy ako miesto rôznych námorných udalostí a objavov. Bol objavený v roku 1502 a zažil množstvo námorných nešťastí. Jeho poloha bola kľúčová aj v období druhej svetovej vojny, keď slúžil ako dôležitý bod pre strategické spojenecké aktivity.

Trinidade je dnes chráneným územím, kde prístup je obmedzený. Napriek obmedzeniam je jeho prírodná hodnota obdivuhodná a láka študentov, vedcov a dobrodruhov, ktorí túžia objavovať jeho tajomstvá a chránenú faunu a flóru. Ostrov Trinidade zostáva skrytým pokladom, ktorý zachováva svoju divokú a nedotknutú krásu vďaka svojej odľahlosti a obmedzenému prístupu.

QSL PR0T

Charles Wilmott (M0OXO) bude QSL manažérom PR0T. OQRS bude k dispozícii krátko po odchode z ostrova.

Kompletné informácie na https://www.pr0t.com.br/home/

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x