SSB Liga 2021

Usporiadateľ: OK1MZM
Doba konania: Prvá sobota v mesiaci, 07.00-09.00 miestneho času v ČR a SR.
Druh prevádzky: Iba spojenie 2xSSB
Pásmo: 80 m. Využitie frekvencie musí byť v súlade s frekvenčnou tabuľkou IARU REGION 1 HF BAND PLAN a miestnymi predpismi pre telekomunikácie a amatérsku rádiokomunikačnú službu.
Je na každom účastníkovi SSBL, na jeho úvahe a cti, či bude vysielať na frekvenciách vymedzených iným druhom prevádzky ako je SSB závodné prevádzku, napr. Na frekvenciách 3600-3620 kHz určených podľa IARU REGION 1 HF BAND PLAN pre digitálne druhy prevádzky; alebo či bude používať QRO na volacím kmitočte QRP (3690 kHz) a v jeho bezprostrednom okolí.
Stanovištia: Všetky RF vybavenie stanice použité v závode musí byť umiestnené v kruhu s priemerom 500m. (Platí od roku 2021)
Kategória:
  • QRP – príkon max. 10W / 5W výkon
  • QRO – výkon podľa op. triedy (doporučený 100W)
  • SWL – Poslucháči môžu každú stanicu započítať len raz. Zaznamenané spojenie je platné, ak je prijatá značka stanice, odosielaný súťažný kód a značka protistanice. Ak sú teda zaznamenané oba odovzdávané kódy, ide o dva samostatné záznamy a počítajú sa za dva body. Odposluchom jedného kompletného spojenia je možné teda získať maximálne 2 body a 2 násobiče. Počet výskytu rovnaké call ako protistanice nie je obmedzený.
Výzva: Výzva SSB Liga
Vymieňaný kód: RS a okresné znak (príklad: 59 DPM)
Bodovanie: Za úplné QSO 1 bod, neúplné sa nepočíta. QSO so stanicami mimo uzemia OK / OM sa nepočíta.
Násobiče: Okresný znaky vrátane vlastného (vlastný okres platí tiež ako násobič aj ak ho stanica nezíska od iného účastníka závodu)
Denníky: Pre kategórie QRP a QRO je od povinné zaslať denník vo formáte Cabrillo. Denník sa zasiela cez webové stránky závodu najneskôr v piatok po závode. Uznávajú sa len spojenia obojstranne kompletné a správna. Spojenie so stanicami, ktoré neposlali log, sa započítavajú len vtedy, ak sa objavili v denníkoch najmenej 3x.
Kategória SWL zasiela len hlásenia s uvedeným výsledkom.
Výsledok: Obyčajný súčin bodov a násobičov po vyhodnotení. U kategórie SWL si usporiadateľ môže vyžiadať denník ku kontrole, jeho rozhodnutie je konečné. Z mesačných výsledkov bude zostavený prehľad celoročnej aktivity. Do celoročného výsledku sa započítava len desať najlepších mesačných výsledkov.
0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x