Counter from PC

You had the opportunity to read some time ago, how to create a dual channel oscilloscope from a pc. Not, tým sa možnosti merania pomocou PC zďaleka nekončia. Však počítače boli vyvinuté práve na riadenie komplikovaných strojov.

Ak nechceme experimentovať, v tom prípade siahneme po už existujúcich riešeniach a programoch. Ani tak určite banovať nebudeme. Na nasledujúci program som narazil náhodouhľadal som niečo iné. Nevertheless, že ho autor asi z roztržitosti zabudol podpísať sa mi zapáčil. Ide o program Frequency Counter 1.01.
Program funguje ako jednoduchý NF čítač. Pracuje pod W95+ so zvukovou kartou. Stačí priviezť do zvukovej karty meraný signál a na obrazovke sa Vám objaví nameraná hodnota jeho frekvencie.

Po spustení programu sa objaví hlavná (a jediná) obrazovka programu ponášajúca sa na klasický čítač. Pod displejom sú len dva ovládacie prvky: timer a trigger. Napravo od displeja sú tlačidiel, ktorými meranie spúšťame a zastavujeme. Pod nimi je niekoľko tlačidiel označených akohysteresis”. Ich význam mi zatiaľ jasný nie je.

It's a shame, že programu chýba nápoveda, aj keď možno nebude potrebná. Pri skúškach program fungoval výborne. Hodnotím jedna mínus. Stiahnuť si ho môžete v sekcii Download.

0 0 voices
Article evaluation
Set up
Set alerts
guest
0 Comments
Feedback inserted
View all comments
0
We will be happy for your comments, Please, comment!x