OM0OUB en direct

Vous souhaitez écouter les messages OM9HQ sur Internet? Tóno OM1AEG a réussi à relier le convertisseur OM0OUB à Internet. C'est comme ça qu'il l'écrit:

Nakoľko som často mimo svojho domáceho QTH a blúdim po celom Slovensku, pocítil som potrebu hlavne vo štvrtok počas správ OM9HQ počúvať dianie na prevádzači OM0OUB. Kombinácia mobilného pripojenia a laptopu so spusteným Echolinkom mi síce fungovala, ale nie za jazdy, kedy po chvíľkovej strate pripojenia vypadol Echolink vďaka pripojeniu cez proxi server na niekoľko desiatok sekund, čo bolo viac ako nepríjemné. Preto som začal riešiť, ako počúvať prevádzku na OM0OUB kedykoľvek a kdekoľvek, kde je dostuné internetové pripojenie, s možnosťoubufrovaniapre vylúčenie problémov s krátkodobými výpadkami pri jazde autom.
Po niekoľkodňovom testovaní rôznych alternatív, riešenia problémov s nekompatibilitou zvukovej karty Digikeyeru a WM Encoder 9 sa mi v utorok 16.6.2009 podarilo spustiť živé vysielanie cez internet, s monitorovaním prevádzky v éteri. Le vendredi 19.6.2009 po párhodinových úpravách riadiacej časti OM0OUB a aj digikeyera sa mi úspešne podarilo dostať do živého prenosu prevádzku v éteri ako aj prevádzku cez Echolink.

Stream používa kodek WMA9 s CBR 16kbps, pre ktorý bez problémov postačuje aj EDGE cez mobil.

Pre počúvanie celkového diania na prevádzači OM0OUB (a teda aj štvrtkových správ OM9HQ) ti stačí mať akékoľvek pripojenie na internet a počítač, PDA, smartphone, IPBox a prípadne aj niektoré mobily bez otvoreného OS.

Pre počúvanie cez PC klikni na tento odkaz: mms://193.93.75.162:1755/om0oub.wma
Pre počúvanie cez PDA, mobil vlož tento odkaz do prehrávača hudby: http://193.93.75.162:1755/om0oub.wma

Pre počúvanie na mobilnom zariadení za jazdy doporučujem použiť prehrávač, ktorý umožňuje nastaveniebufraa nastaviť 20 sekundové uloženie do pamäte. Nakoľko má každý prehrávač svoju vyrovnávaciu pamäť a tiež chvíľu trvá konverzia A/D, je vždy to čo počuješ z PC o niekoľko sekúnd oneskorené.

Tous les chèques doivent être libellés à l'ordre de B: https://sites.google.com/site/om1aeg/prevadzac-om0oub

0 0 voix
Évaluation des articles
Mettre en place
Définir des alertes
invité
0 commentaires
Commentaires insérés
Voir tous les commentaires
0
Nous serons heureux de vos commentaires, S'il te plaît, commenter!X