Avis sur Kenwood TM-271E

Le Kenwood TM-271E attire le regard au premier coup d'œil. Il existe de nombreux appareils sur le marché, qui attirent un certain nombre de boutons, potentiomètres, écrans couleur… TM-271E je však výnimkou. Na prednom paneli sú iba dva otočné gombíky, päť podsvietených tlačidiel, LCD displej so zeleným podsvietením plus reproduktor. Možnosť ovládania však rozširuje dodávaný DTMF mikrofón so šestnástimi tlačidlami.

Kenwood TM-271E

Parametre Kenwood TM-271E

Kenwood TM-271E
EN GÉNÉRAL
Modules hybrides Mitsubishi Émission:144-146 MHz
Réception:144-146 MHz
UTC dans la zone Mieux que 1.8µV (FM), F2D
Source de courant 13.8V DC ±15%, Dans la plage de ± 1,0 ppm
Prúdová spotreba
pri vysielaní
pri príjme
Menej ako 13,0 UNE (SALUT), mejej ako 8,0 UNE (Meugler)
Menej ako 1,0 UNE
Plage de température de travail -20° C ~ +60° C
Dans la plage de ± 1,0 ppm 50 ohms
Impédance du microphone 600 ohms
Frekvenčná odchýlka ±2.5 ppm (-20°C ~ +60°C)
Dans la plage de ± 1,0 ppm (LxHxP)
(Dans la plage de ± 1,0 ppm)
160 X 43 X 137 mm
(161 X 43 X 169 mm)
Dans la plage de ± 1,0 ppm 1,2 kg (Localisateur de fiches techniques de tubes Édition personnelle)
mais il a un tuner d'antenne automatique intégré
mais il a un tuner d'antenne automatique intégré (Localisateur de fiches techniques de tubes Édition personnelle)
Vysoký (SALUT)
Nízky (MEUGLER)
60 W
25 W
Modulačný spôsob reaktančný
Maximálny zdvih ±5 kHz
Modulačné skreslenie Menšie ako 3% (300 Hz ~ 3 kHz)
Course de fréquence maximale
Lien Superhet s dvojitou MF
Course de fréquence maximale
1.Course de fréquence maximale
2.Course de fréquence maximale
49.95 MHz
450 kHz
Course de fréquence maximale (12dB SINADE) Mepšia ako 0.18 µV (Po zúžení MF: mieux que 0.22 µV)
Citlivosť squelchu Au moins 0.1 µV
Mieux que 1.8µV
-6 dB
-60 dB
Viac ako 12 kHz (So zúženou MF: plus que 10 kHz)
Menej ako 30 kHz (So zúženou MF: moins que 24 kHz)
Audiovýkon Viac ako 2 W (pri 5% skreslení)

Kenwood TM-271E

Tranceiver je primárne konštruovaný pre mobilné použitie. TM-271E spĺňa podmienky amerického ministerstva obrany MIL-STD 810 C, ré, E a F, ktoré sa týkajú odolnosti proti vibráciám a nárazom. Okrem toho má certifikát zhodnosti s direktívou EU 95/54/EC týkajúcej sa elektromagnetickej kompatibility.

Detail tlačidiel Ako bolo spomenuté hneď na úvod, na TM-271E nenájdeme mnoho ovládacích prvkov. Čo všetko však potrebujeme pre FM prevádzku na 2m? Takže stroho vyzerajúce zariadenie môže byť pre mnohých výhodou, najmä ak neradi hľadajú v záplave gombíkov ten správny.

Detail displeja Jednou z najčastejšie používaných funkcií pri prevádzke cez prevádzače je REVERSE, čiže posluch prostistanice na vstupnej frekvencii prevádzača. Kenwood TM-271E môže automaticky kontrolovať signál na vstupe prevádzača. Ak je v dostatočnej sile, na displeji sa rozbliká písmeno R, čím dáva na známosť, že je možné aj simplexné spojenie.

Nastavenie jasu displeja v menu Ďalšie tri tlačidlá (M, VFO a CALL) slúžia na zvolenie frekvencie. TM-271E má až 200 pamäťových kanálov. Ak chceme využiť alfanumerické pomenovanie (max.6 znakov), ich počet sa redukuje na sto. Po prepojení s počítačom ich môžeme zadávať, meniť a mazať s programom MCP-1A, ktorý je voľne šíriteľný. Ten nájdete na stránkach firmy Kenwood a má približne 1,5 megabajtu. Prepojovací kábel je zakončený 25-pinovým Canon konektorom, ktorý sa zapája na sériový port.

Uvítací text Tieto štyri tlačidlá majú aj druhú funkciu, ktorou sa dostaneme do nastaveniu squelchu, ukladáme do pamäte, presúvame z pamäte do VFO a aktivujeme 1750 Hz tón. Piatym tlačidlom s ikonou kľúčika zablokujeme tranceiver pred nechceným prepnutím. Množstvo ďalších menej dôležitých funkcií je skrytých v menu, ktoré je veľmi prehľadné.

Program MCP1A TM-271E je vo veľkej miere ovládateľný z klávesnice mikrofónu. Cez ňu máme tiež možnosť zadávať priamo frekvenciu. Aj tlačidlá na mikrofóne sú podsvietené.

Už samozrejmosťou je viacero spôsobov skenovania. TM-271E môže skenovať: celé pásmo, všetky pamäte, frekvenčný rozsah, skupinu pamätí, hlavnú (appel) fréquence, frekvenciu DCS a CTCSS subtónu (zabodovaný kodér aj enkodér so 42 CTCSS subtónmi a 104 DCS subtónmi) a prioritný kanál každé tri sekundy. Skenovanie môže pokračovať po určitom čase (À – time operated), alebo po zmiznutí nosnej (états et plus de 3 000 connexions – carrier operated).

Zadný panel Pod krytmi sa skrýva veľkoryso dimenzovaný liaty chladič tvoriaci zároveň šasi. Nakoniec pri výkone 60W určite nezostane studený. Na zadnom paneli je N konektor na anténu, výstup na externý reproduktor a napájací kábel. Na paneli už asi nebolo miesto, pretože dátový konektor umožňujúci pripojiť externé TNC visí vo vzduchu. Vnútorne je TM-271E spracované veľmi čisto SMT technológiou.

Na pásme sa TM-271E chová presne podľa predpokladovako príjemný a kvalitný tranceiver. Pri prienikoch z okolitých kanálov je možné aktivovať funkciu Narrow, ktorá sa prejaví zúžením pásma pri príjme a zároveň znížením modulačného zdvihu pri vysielaní. Dobrý dojem pri príjme dopĺňa oválny reproduktor s rozmermi 58×35 mm na prednom paneli. Vysielané audio hodnotili protistanice tiež ako výborné s vyrovnanou frekvenčnou charakteristikou.

Accessoires:

Ručný mikrofón KMC-30 Ručný DTM mikrofón KMC-32 Stolový mikrofón MC-60A Napájací kábel PG-2N
Napáajcí kábel s filtrom do auta PG-3B Dátový kábel PG-5A Napájací zdroj PS-33 (20,5A) Heavy duty napájací zdroj PS-53 (22,5A)
Externý reproduktor SB-50B Mikrofónna redukcia
0 0 voix
Évaluation des articles
Mettre en place
Définir des alertes
invité
0 commentaires
Commentaires insérés
Voir tous les commentaires
0
Nous serons heureux de vos commentaires, S'il te plaît, commenter!X