Heure d'hiver 2023

L'heure d'été est valable du dernier week-end de mars au dernier week-end d'octobre de la même année. Ça veut dire, že v nedeľu 29.októbra 2023 nous déplaçons les aiguilles de l'horloge de 3.00 lancer. au 2.00 lancer. L'heure d'hiver commence 2023. La différence avec UTC passera également de moins deux à moins une heure dans notre région. Les concurrents le savent déjà bien, pour l'hiver nous passons pendant Concours CQ WW DX-u, BLU.

Heure d'hiver – áno alebo nie?

Le changement d'heure devait initialement être annulé, mais le désaccord des pays a affecté les processus législatifs dans l'Union européenne (contre, par exemple, la Hongrie, Grèce ou Portugal) une pandémie. Les partisans de la substitution le soulignent, que le maintenir pendant la journée garantit plus de soleil ou moins de consommation d'énergie. Nous verrons ce qu'il en sera avec l'alternance d'été et d'hiver dans le futur.

Argumenty pre a proti zimnému času

Carte de l'Europe
Carte de l'Europe

Jedným z najčastejších argumentov proti zmene na zimný čas je vplyv na fyzické a psychické zdravie jednotlivca. Zmena v spánkovom režime a biorytmoch môže spôsobiť dočasné nepohodlie, narušenie spánku a zvýšenú únavu. Mnohí ľudia sa sťažujú na to, že trvá dlhšie, kým sa ich telo prispôsobí novému časovému režimu, čo môže mať vplyv na ich výkonnosť a náladu.

Hospodársky vplyv

Okrem individuálnych dôsledkov existujú aj názory týkajúce sa hospodárskeho vplyvu zmeny času. Zatiaľ čo niektorí tvrdia, že úspora energie v dôsledku skoršieho stmievania sa prejavuje pozitívne, iní argumentujú, že moderné technológie a trendy zmeny životného štýlu zredukujú skutočný úžitok z úspory energie.

Bezpečnosť a doprava

Často sa tiež spomína, že zmena času má aj vplyv na bezpečnosť a dopravu. Skoré stmievanie môže ovplyvniť bezpečnosť v uliciach a zvýšiť riziko nehôd. Okrem toho môže mať zmena času aj vplyv na dopravnú situáciu a šírenie dopravných problémov, keďže sa môže meniť čas, kedy sú ľudia na cestách.

Využitie svetelných podmienok

Napriek týmto argumentom existuje aj skupina ľudí, ktorí podporujú zachovanie zimného času. Argumentujú, že skorší západ slnka im umožňuje viac času na vonkajšie aktivity po pracovnej dobe. Títo jednotlivci si vážia dodatočný čas, ktorý môžu tráviť so svojimi blízkymi alebo venujú svojim záujmom počas dňa.

Ako vplýva a čo prináša zimný čas?

Fuseaux horaires sur les horloges du monde
Fuseaux horaires sur les horloges du monde

Heure d'hiver 2023 prichádza so svojimi zvláštnymi čarami a výzvami. S prestavením hodín späť, získať hodinu viac spánku, no zároveň sa nám ponorí do temnoty skôr večer. Toto obdobie zároveň prinesie nástup chladnejších teplôt a zmeny v prírode. Zimné šaty, kabáty a teplé šály sa stávajú nevyhnutnými.

Pre niektorých je to čas radosti, najmä vzhľadom na príchod Vianoc a Nového roka, kedy sa rodiny schádzajú a vytvárajú spomienky. Tešia sa na lyžovanie, korčuľovanie a hrejivé večery pri krbu.

ou plus, pre niektorých zimný čas znamená aj zvýšenú únavu a vplyv na náladu kvôli krátkemu dňu a nedostatku slnečného svetla. Je dôležité venovať pozornosť svojmu fyzickému a duševnému zdraviu v tomto období.

Heure d'hiver 2023 je teda obdobím kontrastov, kedy sa tešíme z krásnych zimných scenérií, ale zároveň potrebujeme zvládnuť jeho výzvy a pripraviť sa na dlhé zimné mesiace.

0 0 voix
Évaluation des articles
Mettre en place
Définir des alertes
invité
0 commentaires
Commentaires insérés
Voir tous les commentaires
0
Nous serons heureux de vos commentaires, S'il te plaît, commenter!X