Vervaardiging van dashboards

Na de heropleving van de zelfgebouwde faciliteit, worden de meeste amateurs geconfronteerd met de eis van een fatsoenlijke uitstraling, zodat XYL (en de rest van de familie) bola spokojná. Na trhu je dostatočný výber prístrojových skriniek, takže ostáva už len vyrobiť predný (a zadný) panel.

Tí skôr narodení si ešte spomenú na Propisot – systém otláčacích písmen. V súčasnosti existuje ľahší spôsob, ktorým sa dajú dosiahnuť vynikajúce výsledky.

In het artikel dat u leest De auteur van dit zeer succesvolle project is Mak, ktorý používam nie je prevratný – využíva počítač. Mne sa osvedčil Corel Draw, ktorý má dobré nástroje na vektorové kreslenie, ale nie je to podmienka. Postačí akýkoľvek kresliaci program, ktorý vie zobraziť umiestnenie prvkov v milimteroch. Bez toho sa kreslí ťažko.

Panel si odmeriame a nakreslíme v mierke 1:1. Nákres potom vytlačíme na papier, ktorý prilepíme lepiacou páskou na panel a vyvŕtame diery. Teraz nákres vytlačíme na bielu samolepku (k dostaniu v papierníctvach a PC obchodoch). Nalepiť nákres na panel vyžaduje trocha cviku a trpezlivosti, dobre sa to robí proti svetlu.

Okraje orežeme ostrým nožom alebo orezávatkom, diery vyrežeme malým nožíkom. Takto pripavený panel prestriekame niekoľkými vrstvami bezfarebného laku v spreji. Striekať prvé vrstvy treba veľmi, veľmi zľahka, pretože inak sa nám farba rozpije, v horšom prípade zvlní samolepka, či urobia sa škvrny.

Hotový panel vyzerá esteticky, je odolný voči odieraniu a vlhkosti. Samotná výroba zaberie asi dva dni vzhľadom ku schnutiu laku. A ešte niekoľko príkladov:

Predný panel
Predný panel HF Clipper, Voice keyer a roger beep

Zadný panel
Zadný panel HF Clipper, Voice keyer a roger beep

Predný panel
Predný panel predzosilňovača na 2m

Predný panel
Predný panel zdroja

Predný panel
PSV meter

0 0 stemmen
Artikel evaluatie
Opgericht
Meldingen instellen
gast
0 Opmerkingen
Feedback ingevoegd
Bekijk alle reacties
0
We zullen blij zijn met uw opmerkingen, Alsjeblieft, opmerking!x