OM7AQA portable

Tomáš OM7AQA bude v nasledovnom období QRV z rôznych zaujímavých prírodných lokalít: Bystrianska jaskyňa, Chvatimech – časť RIŤ, Čiernohronská železnica – koncová stanica Vydrovo (takisto je tam aj lesnícky skanzen), Chopok – Kamenná chata, Chata M.R. Štefánika – pod Ďumbierom,…. s MKARS 80 QRP 5W a dipólom. Napájanie z akumulátorov.

Približne o hodinu bude pracovať z prvej lokality Pohanské JN98TU 725m n.m. na frekvencii 3756kHz +/- QRM.

DOPLNENÉ:Ako to začalo, … no vlastne veľmi jednoducho. Stožiar bol, chuť tiež, chýbalo však zariadenie čo by sa dalo prenášať. Doteraz mám požičané UW3DI od Vasila – OM7TX, ktorému to ostalo stáť na stole, pretože si zohnal niečo menšie. Fantastický stroj, no nedá sa prenášať.

Naskytla sa príležitosť zohnať niečo malé, prenosné – MKARS 80 – QRP-čko s výkonom 5W.

Keďže sa celkom rád túlam po kopcoch, tak prečo by som to nespojil s vysielaním? V našom okolí je množstvo pekných miest, ktoré by stáli za spropagovanie. A toto je tiež jedna z možností.

Dnes som začal viacmenej testom zariadenia. V najnevhodnejšiu časť dňa – obed. Paťmetrový stožiar, dipól a vysielačka boli poskladané za cca 20 minút. Medzitým druhý kolega – Vlado „zohnal“ ďalší „stožiar“ na postavenie kontrolnej antény – ktorú viacmenej tiež potreboval otestovať.

73! OM7AQA

Pridaj komentár