September - contest month

September is the month, keď si contestman oddýchne len málo. V sobotu 6.septembra sa koná ďalšie kolo SSB Leagues (Attention, v novom čase – 7.00 to 9.00 FT-857D), begins IARU Region 1 VHF Contest a All Asian DX Contest, SSB part. Okrem týchto pretekov sú však ohlásené aj ďalšie: Ruský „Radio“ WW Contest na RTTY, IARU Region 1 KV Poľný deň, KV Provozní aktiv a iné.

V nasledujúci víkend prebehne nielen predposledné kolo ročníka SZR in cooperation with Dan OM1DK and Jur OM1DI is preparing, ale tiež veľký Worked All Europe DX Contest, alebo skrátene WAEDC. V nedeľu ráno sa koná CW časť Memoriálu OTC SARA.

Tretí septembrový víkend sa nevyspia VKV-isti, lebo sa koná Italian EME Contest CW/SSB a v nedeľu si zrejme privstanú aj na Bandpass filters VHF. Sobotňajšie ráno dá zabrať aj KV-istom, keď si privstanú do OM SSB Pretekov on 160 a 80m.

Posledný víkend si užijú priaznivci digimódov, keďže sa koná CQ WW RTTY DX Contest. Nakoniec nedeľný večer sa zídu na 80-ke telegrafisti, nakoľko sa koná ČAV závod.

Veľa úspechov!

0 0 voices
Article evaluation
Set up
Set alerts
guest
0 Comments
Feedback inserted
View all comments
0
We will be happy for your comments, Please, comment!x