Satsagen v.0.8.0.0

SATGEN v najnovšej verzii umožňuje meranie šumového čísla (SNR). Cette fonction est ajoutée à la fonction analyseur de spectre dans ce programme. Meranie je založené na analýze Y-faktora.

Tabuľka ENR v SATGEN
Tabuľka ENR v SATGEN

Na meranie potrebujete zdroj šumu s tabuľkou ENR a DTS zariadenie SDR s primeranou citlivosťou, ktoré podporuje SATGEN. Okrem toho by bolo vhodné, ale stále voliteľné, interface, ktoré je schopné napájať zdroj šumu pri napätí 28 V a môže byť riadené aplikáciou.

Okrem toho prichádza SATSAGEN v.0.8.0.0 aj s funkciou displej s digitálnym fosforom. Pri veľkej rýchlosti merania by bolo náročné postrehnúť niektoré prechodové javy, napríklad zakmitnutie zosilňovača. Táto funkcia akoby reprodukovala staré obrazovky s luminoforom, na ktorom by takéto javy boli zachytiteľné.

C'est nouveau Zero Spanrežim spektrálneho analyzátora, ktorý umožňuje zobrazenie amplitúdy signálu ako funkcie času.

Pribudla aj podpora nových zariadení. L'équipe, že sa SATGEN stáva nástrojom s väčšími možnosťami, tak si to vyžaduje aj väčšie nároky na výkon počítača. V konfigurácii si tak môžete nastaviť aj multhreading. Pre slabšie PC je ho možné vypnúť, no niektoré funkcie nebudú dostupné.

Meranie SNR pomocou SATGEN
Meranie SNR pomocou SATGEN na transvertore

Najnovší SATGEN nájdete na https://www.albfer.com/satsagen-download-page/#content

5 1 voix
Évaluation des articles
Mettre en place
Définir des alertes
invité
0 commentaires
Commentaires insérés
Voir tous les commentaires
0
Nous serons heureux de vos commentaires, S'il te plaît, commenter!X