VU7W Lakadivy

Yuris YL2GM je motorom DX expedície VU7W, ktorá potrvá do 29.apríla 2023. Nie je to jednoduché vybrať sa cez pol sveta so 100 kg batožinou a poskladať všetky antény a ešte odvysielať. Pritom má sedem krížikov na chrbte!

VU7W má na KV s EFHW anténu a spiderbeam plus 3-elementovú yagi anténu na 6m. K dispozícii má Yaesu FT-710 a dva SunSDR2 Pro plus zosilňovač SPE Expert 1.3K-FA. ten však nejde vyladiť na vrchných pásmach keďže spiderbeam je pomerne nízko nad strechou a vykazuje horšie PSV.

Jeho QTH je na ostrove Kavaratti IOTA AS – 011. QSL via YL2GN, ClubLog OQRS, LOTW. Viac na https://www.lral.lv/vu7w/index.html

Lakadivy

Lakadivy, oficiálne známe ako Lakshadweep, je malý súbor ostrovov, ktorý sa nachádza v Arabskom mori pred pobrežím Indie. Skladá sa z 36 korálových ostrovov, z ktorých 10 sú obývané. Ostrovy sú známe svojimi nezabudnuteľnými plážami, krištáľovo čistým morom a vynikajúcim potápačským miestom. Ostrovy Lakadivy sú domovom pre mnoho ohrozených morských druhov, vrátane delfínov a korytnačiek. Toto miesto má aj bohatú históriu, keďže bolo kedysi súčasťou vplyvových kráľovstiev, vrátane Kalikutu a Kananuru. Dnes sú Lakadivy populárnou turistickou destináciou, ktorá ponúka svojim návštevníkom exotickú dovolenku s možnosťou objavovať miestnu kultúru, tradičnú kuchyňu a prírodné krásy.

 

 

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x