Evaluation of the SNP race 2007

She took part in this race 45 stations, 25 from Slovakia and 20 from Bohemia and Moravia. V denníkoch sa ukázalo ešte ďalších 34 značiek, ale na nešťastie a na hanbu celej našej slovenskej a českej rádioamatérskej spoločnosti, títo účastníci denníky neposlali. Obrali tak o Trofej SNP niekoľkých účastníkov, nakoľko vydanie Trofeje SNP záleží na počte účastníkov v tej-ktorej kategórii. Cťou a povinnosťou každého slovenského rádioamatéra by mala byť účasť na dvoch najdôležitejších slovenských pretekoch a síce domáci Pretek SNP v auguste a medzinárodný pretek Jarný šprint na Veľkonočný pondelok. Toto sú preteky pre naozajstných chlapov. A tí najodvážnejší k tomu ešte vytiahnu do poľa /p.

Účasť v jednotlivých kategóriách:

Antenna tuner
Antenna tuner

Pretekári reprezentovali tieto okresy:
IF – 18 districts: CHAPTER(3), BAE, BBY, A FLAT, CAD, KEA(2), KEC, TIMES, Crew, LVC(2), MAR(2), THROUGH, CAN I, TTE, GARDEN, ZIH, ZIL(3), ZVO
OK – 13 districts: APG, BME, DDO, FHB, FJI, FNA(2), GBM, GBV(3), GKR, GZS(3), WHERE(2) HVS, HPR

Podmienky šírenia boli ráno veľmi zaujímavé, keď sme na začiatku preteku, the first 40 minutes, mohli ľahko robiť slovenské a české stanice. Potom sa na pásmo začali prebíjať poľské stanice, ktoré išli KV poľný deň. Potom to už bolo ťažšie, lebo poliaci burácali bezohľadne s veľkými výkonmi po celom pásme.

Najmladší účastník Preteku SNP mal 13 rokov a najstarší 78. Všetci účastníci preteku dostanú Diplom SNP 2007 a víťazi jednotlivých kategórií dostanú aj Trofej SNP2007.

Všetkým účastníkom preteku SNP posielame spolu s vyhodnotením aj vzorky denníkov a titulnej strany takže každý môže poslať perfektný denník ktorý sa dá ľahko vyhodnotiť.

Pozývame vás do ďalšieho preteku SNP ktorý býva vždy v tretiu augustovú nedeľu, či ho už pôjdete z domu, alebo statočne niekde z horského alebo poľného stanovišťa. Šaňo OM3TY navrhol a postavil malý prenosný QRP (3W) transceiver na telegrafiu ktorý sa ideálne hodí na tento pretek. Je výborný na poľnú prevádzku z hôr a iných historických miest SNP. Schému TCVRu nájdete v časopise Rádiožurnál.

Alex Korda OM6SA

0 0 voices
Article evaluation
Set up
Set alerts
guest
0 Comments
Feedback inserted
View all comments
0
We will be happy for your comments, Please, comment!x
()
x