Antennentuner – Atu2012

Automatický anténny tuner Atu2012

V decembrovom čísle RÁDIÓTEWCHNIKA (Zeitschrift der ungarischen Funkamateure) Ein interessanter Artikel zum Aufbau des Automatiktuners Atu2012 wurde veröffentlicht: http://www.radiovilag.hu/images/558-560o12.pdf Zapojenie tunera vychádza zo zapojenia UA3GDW ktoré bolo tiež v spomínanom časopise RT06/2011 publikované pod označením „ANT-09“, zmena v analógovej časti je minimálna, prakticky iba plošný spoj bol navrhnutý nový ale riadiaca časť tunera je úplne nová a boli použité moderné stavebné prvky (SMD, novší PIC, display….)

Tuner nie je možné nastavovať priamo z TCVR, ladí sa pomocou tlačítok a encodera. Nastavenie je možné v 3 Daher können wir davon ausgehen, dass HF-Anwendungen in Zukunft eine wichtige Rolle spielen werden: ručné ladenie, automatické a režim pamäť.

V prípade záujmu plošné spoje je možné objednať u autorov: Ede HA5BWW a Pali HA7HQ na adrese atu2012.tuner@gmail.com Na riadiacej doske je naletovaný už naprogramovaný procesor.
Celé zariadenie sa dá postaviť za cca 100€, hotový sa dá zakúpiť od autorov (orientačná cena 150€), súčiastky nie sú kritické, sú bežne dostupné okrem kondenzátorov v ladiacej vetvy C22-C29, ktoré majú byť kvalitné sľudové min. na 500V. Cievky sú samonosné z drátu CuZZ 1,3 mm na priemer 15 mm.

V prípade záujmu o stavbu tohto zariadenia a jazykových problémov pomôže OM5AGM po zaslaní emailu na om5agm@centrum.sk. Môžem poslať odskenované stránky z časopisu (celý článok 7 Seiten) Je možné dodať zariadenie ako stavebnicu za cenu súčiastok (plošné spoje, SMD, Encoder, display, krabica….), okrem kondenzátorov C22-C29 (tie sa dajú zohnať napríklad tu: www.justradios.com )

Milan – OM5AGM

0 0 Stimmen
Artikelbewertung
Aufstellen
Benachrichtigungen einstellen
Gast
0 Kommentare
Feedback eingefügt
Alle Kommentare anzeigen
0
Wir freuen uns über Ihre Kommentare, Bitte, Kommentar!x