DX-Expedition zu den Nördlichen Cookinseln E5/N

V nadväznosti na VP6A RIB DX expedíciu na ostrov Ducie, AA7JV a KN4EEI spolu s HA5YG a HA7RY plánujú byť aktívni z atolu Penhryn (Tongreva). To sú Severné Cookove ostrovy. QRV medzi 20. augustom a 5. septembrom (dátum závisí od počasia) Tím zatiaľ nemá potvrdený volací znak, ale bolo im prisľúbené, že si môžu vyzdvihnúť licenciu v dedine Omoka.

Rovnako ako VP6A, aj táto DX expedícia bude používať RIB (remote in box) s tromi stanicami. Čo RIB (remote in box) je sa dočítate v článku o VP6A. QRV na 160 zu 6 m; CW, SSB ein FT8.

Aj keď je začiatok sezóny na nízkych pásmach, plánujú sa tiež snažiť byť na 160 ein 80 m počas väčšiny nocí.

Severné Cookove ostrovy

Pláž na Cookových ostrovoch
Pláž na Cookových ostrovoch

Severné Cookove ostrovy sú tichým rajom v južnom Tichom oceáne, Známejšie a dostupnejšie sú Južné Cookove ostrovy, najmä sopečný ostrov Rarotonga. Táto krajina kombinuje pôvabné lagúny, bielu piesočnatú pláž a kultúrnu rozmanitosť svojich obyvateľov.

Každý z ostrovov má svoj vlastný charakter a prírodné krásy. Ostrov Aitutaki láka návštevníkov jasnou lagúnou a korálovými útesmi, ktoré sú ideálne pre potápanie a šnorchlovanie.

Severné Cookove ostrovy sú aj miestom, kde si môžete vychutnať autentickú polynézsku kultúru a tradície. Obyvatelia sú hrdí na svoje dedičstvo, ktoré sa prejavuje v hudbe, tancioch a miestnych festivaloch.

Wenig, ktorí hľadajú oddych na odľahlých miestach, krásne pláže a pohľad do kultúry polynézskeho ľudu, nájdu v Severných Cookových ostrovoch ideálne miesto na relaxáciu a objavovanie.

0 0 Stimmen
Artikelbewertung
Aufstellen
Benachrichtigungen einstellen
Gast
0 Kommentare
Feedback eingefügt
Alle Kommentare anzeigen
0
Wir freuen uns über Ihre Kommentare, Bitte, Kommentar!x